Subiect: jurnal tonya
View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 22 ian 2010, 18:14:56
tonya's Avatar
tonya tonya este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 ian 2010
Locaţie: zaragoza, Spania
Vârsta: 41
Dieta: cura drastica
Date: 165cm, 70kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: jurnal tonya

dupa cele doua zile de crima , in care nu am mancat prea mare lucru , azi se pare ca incep sa-mi revin la normal, si sa-mi revina pofta de mancare. (se pare ca si bolile astea au o parte buna in final- dispare pofta de mancare). azi mi-am amagit foamea cu niste cereale integrale cu putin laptic degresat pe la ora 11.30 , o portocala pe la ora 4, si diseara o sa fac niste peste cu legume...partea proasta e ca nu pot sa scap de cele doua cappucino pe zii....n-am baut deloc astea doua zile cat am fost bolnava si m-a durut chelia de numa...mai citesc pe forum subiectele fetelor si ma gandesc la cantaritul zilnic pe care multe il practica...nu inteleg cum se asteapta la slabit asa peste noapte...eu una inca n-am curaj sa ma urc pe cantar ...si nici n-o sa ma urc... poate peste o luna.
tonya, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1642 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1125 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 868 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]