Subiect: Jurnal LOryana
View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 26 ian 2010, 13:53:48
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal LOryana

Citat:
Anterior postat de loryanaa Vezi mesajul
Buna fetelor!
Ce sa zic despre mine am 18 ani..1,60 si 55 de kg,,,ma consider cat o vacaa..in fine,probema e ca mam ingrasat in ultimu an in 2009 ,5 kg..si acum nu stiu cum sa fac sa le dau jos..ambitie nu am. mananc mai putin o zi 2 pe urma revin la vechile mele obiceiuri.......vreau sa ma schimb..vreau alta viata,,vreau .vreau....dar cu abtia stau tare prost...offf
Buna LOryana
Bine ai venit printre slabute
Depinde mult si de constitutie. Ai ceva burtica?
Nu trebuie sa fi deprimata, ai foarte putine kg de dat jos. Cred ca nici nu se prea observa asa de mult 5kg in plus.. Dar ai grija ce pap. Elimina sucurile acidulate nu sunt bune deloc, fie ca suntem slabute sau plinute... Nici nu stiu de ce sunt inventate unele mancaruri,bauturi

Incearca sa elimini sucurile,dulciuri,painea,prajeli macar pentru cateva saptamani si ve-i scapa repede de 5kg.. Daca tu ca ai 5kg de dat jos ,te consideri o vaca, eu ce mis ,un elefant cred.... Dupa incearca sa mananci din alimentele ,,interzise'' m-ai rar,stim cu toate ca nu le putem elimina definitiv
Mult noroc, stiu ca poti
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]