View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 02 aug 2011, 21:59:38
Layla's Avatar
Layla Layla este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 32
Dieta: dieta favorita este montignac
Date: 173cm, 63kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cum "fac ordine" in obiceiuri?

Da asta cu obiceiurile e adevarata... si iti ia un timp sa scapi de obiceiurile proaste inlocuindu-le cu altele noi.. de exemplu un obicei prost de al meu e ca sunt lasatoare uneori... acuma puteam sa fiu slaba de cateva luni bune... dar am zis lasa k ma apuc de maine de luni de saptamana viitoare.. si nam rezolvat nimic. Doar frustrare..la noi adolescentele mi am dat seama k cel mai prost obicei e mancatul cand suntem dezamagite sau nervoase sau pe fond emotional.. nu toata lumea are probleme cu asta dar majoritatea... sa recunoastem ca noi singure ne putem vindeca si ne putem condamna.. eu de exemplu am o slabiciune cu dulciurile. dar am primit un impuls puternic si am zis gata. chiar in seara asta in timp ce mancam cateva lingurite de nutela mi am zis e a nu stiu cata oara cand zic doar de data asta.. si uite asa mi am asaltat dieta. dar stiu ca atunci cand vrei cu tarie ceva imposibil sa nu obtii. oricate obstacole ar fii... suntem o comunitate mare de fete si femei si ne putem ajuta una pe alta. impreuna vom renunta la obiceiurile proaste in favoarea celor sanatoase. ma refer la alimentatie si la motivatie
Layla, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2158 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1641 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 867 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat