View Single Post
  #6010 (permalink)  
Vechi 27 iul 2011, 10:43:57
meapasarica's Avatar
meapasarica meapasarica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnal de sarcina ( termen: primavara-vara 2011)

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
vai anca nu esti normala... sa nu te faci deloc cu crema sau macar cu ulei de masline... nU CONCEP
EU AM RENUNTAT sa ma fac cu crema speciala de vergeturi ma fac cu crema Nivea amestecata cu ulei de masline.. si imi trebe o cutie de 400 gr pe saptamana care costa 18 lei.. deci noah.. 72 de lei/ luna merita si pielicica mea plus ca ma face sotul deci e o operatiunea foarte placuta

ideea e ca da nu s-a demonstrat dar crema va face tot timpul bine la piele ca o tine hidratata plus ca mai incolo o sa te manance pielea de mori si alt remediu nu e decat sa te faci cu crema.. sau sa te scarpini
si plus ca ma simt eu mai bine ca am facut tot ce am putut sa le previn... si sincer ma gandesc ca daca nu m-as fi facut as fi si mai rau...
mama mea si sora mamei nu au facut vergeturi cu sarcina, si s-au facut cu crema tot cu nivea, o fi fost mai buna nivea de acum 24 de ani deci noah teoretic nici eu nu trebuia sa fac si le-am facut..

sper sa scapi de ele..
si asteptam noutati de la control si sa te intelegi bine cu moasa
nah ca si eu am scris o gramada

Normala sau nenormala vad io daca mi se fac, pielea nu ma mananca inca, si io am si piele grasa, deci io cu cremele in general nu ma prea impac, urasc senzatia aia de piele unsa dupa ce fac baie cand de-abia am scapat de un rand de grasime

...chiar ca mi-am adus aminte: e nevoie de depilat inainte de nastere?ca io nu am mai avut contact vizual cu partile intime de ceva timp asa ca depilatul e doar o amintire...mi-am cump ieri crema sa mi-l dau jos ca nu il mai suport. Aici nu mi-a zis nimic moasa pana acuma de asa ceva, azi o intreb daca e musai
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat