Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal de sarcina ( termen: primavara-vara 2011)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #6001 (permalink)  
Vechi 27 iul 2011, 09:02:28
bobopuiu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 27 iun 2010
Locaţie: tg mures, Romania
Vârsta: 43
Date: 170cm, 67kg
Mesaje: 2.762
Aprecieri acordate: 87
Am fost apreciat(a) de 141 ori in 61 mesaje
Implicit Re: Jurnal de sarcina ( termen: primavara-vara 2011)

Pai una cu membrane fisurate, cea prematura cu contractii(dar eram sub supraveghera idiotilor care ziceau ca am colica renala) si ultima cam provocata..ca s au fisurat membranele de atata control pe masa...(tot in spital)
asa ca..acum astept ceva semne..vreau sa debuteze spontan si sa nu fug acolo la primele semne...sa stau cat mai putin in sala de nasteri
bobopuiu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 836 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6002 (permalink)  
Vechi 27 iul 2011, 09:15:16
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnal de sarcina ( termen: primavara-vara 2011)

Citat:
Anterior postat de bobopuiu Vezi mesajul
Pai una cu membrane fisurate, cea prematura cu contractii(dar eram sub supraveghera idiotilor care ziceau ca am colica renala) si ultima cam provocata..ca s au fisurat membranele de atata control pe masa...(tot in spital)
asa ca..acum astept ceva semne..vreau sa debuteze spontan si sa nu fug acolo la primele semne...sa stau cat mai putin in sala de nasteri
doamne da sa mearga rapid. la nicoles se pare ca a mers rapid.. de pe la 11 la 17.
asa ca stii ce te asteapta nu iti este groaza?
durerile de la contractiile de la inceput, cele "nedureroase" sunt ca cele de la menstruatie (am uitat cum sunt si alea )?
te rog daca crezi ca mai este ceva cu ce ma poti ajuta sa-mi dau seama cand nasc sau sa ma ajute la nastere sa-mi spui acuma ca pe cand o sa-mii fie mie timpul voi o sa fiti ocupate cu bebelusii.

crezi ca are legatura cum au nascut mamele noastre cu cum vom naste noi? mama mea m-a nascut la 39s, s-a rupt apa dar nu a avut contractii si nu s-a dilatat pana cand i-au pus perfuzii, si de acolo a mai durat 5 ore.
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6003 (permalink)  
Vechi 27 iul 2011, 09:24:51
bobopuiu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 27 iun 2010
Locaţie: tg mures, Romania
Vârsta: 43
Date: 170cm, 67kg
Mesaje: 2.762
Aprecieri acordate: 87
Am fost apreciat(a) de 141 ori in 61 mesaje
Implicit Re: Jurnal de sarcina ( termen: primavara-vara 2011)

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
doamne da sa mearga rapid. la nicoles se pare ca a mers rapid.. de pe la 11 la 17.
asa ca stii ce te asteapta nu iti este groaza?
durerile de la contractiile de la inceput, cele "nedureroase" sunt ca cele de la menstruatie (am uitat cum sunt si alea )?
te rog daca crezi ca mai este ceva cu ce ma poti ajuta sa-mi dau seama cand nasc sau sa ma ajute la nastere sa-mi spui acuma ca pe cand o sa-mii fie mie timpul voi o sa fiti ocupate cu bebelusii.

crezi ca are legatura cum au nascut mamele noastre cu cum vom naste noi? mama mea m-a nascut la 39s, s-a rupt apa dar nu a avut contractii si nu s-a dilatat pana cand i-au pus perfuzii, si de acolo a mai durat 5 ore.

nu are legatura cu nici nastere..
pai uite la mine din 4 nicio sarcina n a semanat cu cealalta
groaza imi e
sincer nici eu nu stiu ce trebuie sa astept)
da cred ca ne dam seama atunci ce si cum..
de data asta o sa urmaresc exact ce am simtit si cum,,si o sa scriu de indata ce ma intorc
ieri am avut si eu vreo 3 contractii la interval scurt, nedureroase, eram curioasa..dar au trecut repede.,..
eu totusi sper sapt urmatoare sa nasc
acum asta mai stau, apoi o sa incep sa ma obosesc
bobopuiu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 836 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6004 (permalink)  
Vechi 27 iul 2011, 09:58:46
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnal de sarcina ( termen: primavara-vara 2011)

Citat:
Anterior postat de bobopuiu Vezi mesajul
nu are legatura cu nici nastere..
pai uite la mine din 4 nicio sarcina n a semanat cu cealalta
groaza imi e
sincer nici eu nu stiu ce trebuie sa astept)
da cred ca ne dam seama atunci ce si cum..
de data asta o sa urmaresc exact ce am simtit si cum,,si o sa scriu de indata ce ma intorc
ieri am avut si eu vreo 3 contractii la interval scurt, nedureroase, eram curioasa..dar au trecut repede.,..
eu totusi sper sapt urmatoare sa nasc
acum asta mai stau, apoi o sa incep sa ma obosesc
am crezut ca speri ca saptamana asta...
pai saptamana viitoare tot nasti... doar nu o sa stai dupa termen..
apoi da, pana la urma tot ne dam seama ca nastem, numai sa nu fie din aia rapida (nu se stie niciodata) si sa tot stai pe acasa si cand colo bebe sa fie pe drum pe drum.
sincer am auzit de astea ca in 15 minute dupa ce a jauns in maternitate a venit bebe.. bine astea is cazuri 1 la 100 dar noah sunt si dinastea..

referitor la contractii eu am perioade cand sunt foarte apropiate si la 5 minute numai ca nu tin mult. maxim o ora. de aia sunt atenta eu la ele.. si am inceput sa le scriu... ca daca tin mai mult de doua ore...sa fiu pe faza... tot sunt dureroase putin si alea nedureroase si numai ca-ti simti burta asa beton si pielicica saraca..

daca le ai noaptea te trezesti? ca pe mine nu m-a trezit niciodata bebe sau contractiile noaptea.. cum a zis nicoles ca ale ei au inceput noaptea..
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6005 (permalink)  
Vechi 27 iul 2011, 10:03:51
meapasarica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnal de sarcina ( termen: primavara-vara 2011)

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
anca ai fost la control? cand ai zis ca mergi?
cum mai esti? te-ai mai ingrasat? ai vergeturi? alte baiuri?
mie cred ca la 31 s mi-a aparut prima... acuma am vreo 5-6 dar doar una e grava, grava in sensul ca la vedere si adanca le caut in fiecare zi, si ma bucur ca mai trece o zi fara sa apara vreuna
si ma mai bucur ca stagneaza cantarul.. poate totusi ma incadrez in target

daca ai evidenta cat te-ai ingrasat in fiecare luna, nu o pui ca is curioasa si alte fete cum s-au ingrasat.. in care perioada mai mult? eu am pus la semnatura pana cand o sa incep sa scad pe ele iar
Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
doamne da sa mearga rapid. la nicoles se pare ca a mers rapid.. de pe la 11 la 17.
asa ca stii ce te asteapta nu iti este groaza?
durerile de la contractiile de la inceput, cele "nedureroase" sunt ca cele de la menstruatie (am uitat cum sunt si alea )?
te rog daca crezi ca mai este ceva cu ce ma poti ajuta sa-mi dau seama cand nasc sau sa ma ajute la nastere sa-mi spui acuma ca pe cand o sa-mii fie mie timpul voi o sa fiti ocupate cu bebelusii.

crezi ca are legatura cum au nascut mamele noastre cu cum vom naste noi? mama mea m-a nascut la 39s, s-a rupt apa dar nu a avut contractii si nu s-a dilatat pana cand i-au pus perfuzii, si de acolo a mai durat 5 ore.

Azi merg la control la moasa Hanna, ca a mea , Liselott, e in concediu, nu ma simt prea bine ca e alta, dar na asta este, sper sa ma inteleg cu ea si sa imi rasp la intreb ca mi-am facut ceva lista, altfel le uit pana ajung acolo. La 13.30 am programarea si va pove ce si cum

Vergeturi nu am inca, scuip in san nici sa nu mi se faca, mi atata de groaza de ele, desi nu imi dau cu creme, moasa mi-a zis ca nu s-a demonstrat ca, cremele ar avea vreun efect si asa ca nu are rost sa imi arunc banii pe ele, cica e genetic, daca exista in familie, le faci daca nu, nu apoi acuma nu stiu ce sa zic, mami are pe burta, nu se vad tare, dar le are, asa ca ma astept si eu sa fac dar ceva mai incolo poate

Nu mi-am tinut evidenta cu cat m-am ingrasat in fiecare luna ca cred ca o luam razna de vedeam practic cat pun ... fain de tine ca nu te-ai mai ingrasat, io am pus deja aproape 2 kg de la ultima vizita la moasa, deci de o luna

Prima data cand m-am cantarit la moasa, a fost in sapt 8 parca si atunci, era prin iarna, cu haine mai groscioare, aveam 47.9.

Acuma imi arata cantarul 61.9 si bine si rau... Sper sa nu fi pus numa io ci si el

Deci sa zicem ca in primele 2 luni am pus cam 4 kg pentru ca am plecat de la 44, stiu sigur. Imi si vine sa rad acuma cand ma gandesc, ca in luna ianuarie, anul asta, tot incercam io sa slabesc si nu mergea deloc, ma, da nimic, pe atunci nici macar nu stiam io ca Viktor era deja in pregatire...si dup-aia la sf lu ian am aflat de ce nu slabeam

Acuma sincer, io nu ma mai gandesc la cantar, cat o fi sa fie, nici nu pot sa slabesc acuma asa ca, sa zicem ca am pierdut controlul, nu fac nici excese, dar nici nu ma abtin, mananc cat mai variat si asta mi-a zis moasa ca se vede pentru ca nu am probl cu fierul, nici cu tensiunea, nu ma constip, toate analizele la sange mi-au iesit asa cum ar trebui sa fie...asa ca sunt grasa da santoasa

Acuma cu intreb cu nasterea, daca are leg cu mama ta, are in prop de 75-90 %...cand am avut prima intalnire la moasa, mi-a pus o tona de intrebari rpintre care si asta: cum a nascut mama? cezariana sau nastere normala, la timp sau prematur...deci treaba cu nasterea e genetica...mama mea m-a nascut pe mine exact la timp si pe sora mea mai mica a trecut termenu cu o sapt...deci cam asa ma astept si eu...
vecina mea de exemplu, de care v-am pove ca a nascut prematur fetita, la fel a fost si mama ei, cu doi copii, amandoi s-au nascut prematur. Vecina mea are 3 copii si acuma pe toti i-a nascut inainte de termen.

No ca am scris o gramada
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6006 (permalink)  
Vechi 27 iul 2011, 10:14:44
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnal de sarcina ( termen: primavara-vara 2011)

vai anca nu esti normala... sa nu te faci deloc cu crema sau macar cu ulei de masline... nU CONCEP
EU AM RENUNTAT sa ma fac cu crema speciala de vergeturi ma fac cu crema Nivea amestecata cu ulei de masline.. si imi trebe o cutie de 400 gr pe saptamana care costa 18 lei.. deci noah.. 72 de lei/ luna merita si pielicica mea plus ca ma face sotul deci e o operatiunea foarte placuta

ideea e ca da nu s-a demonstrat dar crema va face tot timpul bine la piele ca o tine hidratata plus ca mai incolo o sa te manance pielea de mori si alt remediu nu e decat sa te faci cu crema.. sau sa te scarpini
si plus ca ma simt eu mai bine ca am facut tot ce am putut sa le previn... si sincer ma gandesc ca daca nu m-as fi facut as fi si mai rau...
mama mea si sora mamei nu au facut vergeturi cu sarcina, si s-au facut cu crema tot cu nivea, o fi fost mai buna nivea de acum 24 de ani deci noah teoretic nici eu nu trebuia sa fac si le-am facut..

sper sa scapi de ele..
si asteptam noutati de la control si sa te intelegi bine cu moasa
nah ca si eu am scris o gramada
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de dorutza; 27 iul 2011 at 10:22:10.
Răspuns cu citat
  #6007 (permalink)  
Vechi 27 iul 2011, 10:20:42
Fl0r3ntina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 19 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta dukan
Date: 172cm, 87.4kg
Mesaje: 1.655
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Jurnal de sarcina ( termen: primavara-vara 2011)

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
intrebam si eu simonet, ca la noi e frig si ploua si mie nu mi cald si is in trening si adidasi. o sa vezi tu ce zice medicul...

Florentina am vazut ca ai mai slabit.. ce bine.. vezi daca te tine bebe in priza? va pup si eu
da am mai slabit...m-am imbracat cu o rochie pe care o purtam inainte...si celelalte imi vin dar nu lejere...am fost ieri la doctor si mi-a scos firele...operatia lui arata mai bn decat vergeturile mele...mi-a recomandat 2 creme una am gasit-o, cealalta nu...sa vedem rezultatele...oricum vergeturile sunt fff urate.
Răspuns cu citat
  #6008 (permalink)  
Vechi 27 iul 2011, 10:23:03
Fl0r3ntina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 19 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta dukan
Date: 172cm, 87.4kg
Mesaje: 1.655
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Jurnal de sarcina ( termen: primavara-vara 2011)

Citat:
Anterior postat de nicoles23 Vezi mesajul
Da, Nico este la spital, a nascut la 17:05 - mai putin si o muta in salon...

OCTAVIAN SCHIOPU - nascut azi: 17:05, 2kg900g, 51cm!!!

totul este ok si cu bebe si cu nico, detalii va scrie ea
Felicitari Nico, sanatate multa, si sa ajungeti cu bn acasa!!!
Răspuns cu citat
  #6009 (permalink)  
Vechi 27 iul 2011, 10:28:47
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnal de sarcina ( termen: primavara-vara 2011)

Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
da am mai slabit...m-am imbracat cu o rochie pe care o purtam inainte...si celelalte imi vin dar nu lejere...am fost ieri la doctor si mi-a scos firele...operatia lui arata mai bn decat vergeturile mele...mi-a recomandat 2 creme una am gasit-o, cealalta nu...sa vedem rezultatele...oricum vergeturile sunt fff urate.
de la firma eucerin am auzit eu ca e buna pentru vergeturile gata facute si dupa nastere. este pe net la 56 de lei.
eu o sa-mi iau.
poti sa-mi zici ce ti-a mai recomandat?
eu nu am vazut atunci cand ai pus poza cu vergeturile. sunt si mai sus de buric? se vor face in timp acceptabile astfel incat sa nu ne mai deranjeze asa de tare,

cum de ti-a scos firele dupa 2 saptamani
eu stiam ca se scot dupa o saptamana
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6010 (permalink)  
Vechi 27 iul 2011, 10:43:57
meapasarica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnal de sarcina ( termen: primavara-vara 2011)

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
vai anca nu esti normala... sa nu te faci deloc cu crema sau macar cu ulei de masline... nU CONCEP
EU AM RENUNTAT sa ma fac cu crema speciala de vergeturi ma fac cu crema Nivea amestecata cu ulei de masline.. si imi trebe o cutie de 400 gr pe saptamana care costa 18 lei.. deci noah.. 72 de lei/ luna merita si pielicica mea plus ca ma face sotul deci e o operatiunea foarte placuta

ideea e ca da nu s-a demonstrat dar crema va face tot timpul bine la piele ca o tine hidratata plus ca mai incolo o sa te manance pielea de mori si alt remediu nu e decat sa te faci cu crema.. sau sa te scarpini
si plus ca ma simt eu mai bine ca am facut tot ce am putut sa le previn... si sincer ma gandesc ca daca nu m-as fi facut as fi si mai rau...
mama mea si sora mamei nu au facut vergeturi cu sarcina, si s-au facut cu crema tot cu nivea, o fi fost mai buna nivea de acum 24 de ani deci noah teoretic nici eu nu trebuia sa fac si le-am facut..

sper sa scapi de ele..
si asteptam noutati de la control si sa te intelegi bine cu moasa
nah ca si eu am scris o gramada

Normala sau nenormala vad io daca mi se fac, pielea nu ma mananca inca, si io am si piele grasa, deci io cu cremele in general nu ma prea impac, urasc senzatia aia de piele unsa dupa ce fac baie cand de-abia am scapat de un rand de grasime

...chiar ca mi-am adus aminte: e nevoie de depilat inainte de nastere?ca io nu am mai avut contact vizual cu partile intime de ceva timp asa ca depilatul e doar o amintire...mi-am cump ieri crema sa mi-l dau jos ca nu il mai suport. Aici nu mi-a zis nimic moasa pana acuma de asa ceva, azi o intreb daca e musai
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
alimentatie, greutate, jurnal, kilograme, mamica, sanatos, sarcina, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
O noua viata - jurnal de sarcina Mailin mailin Sunt insarcinata 268 18 aug 2011 22:26:12
Jurnal de viitoare miresica 2011 - Cosminutzaaa cosminutzaaa Jurnale slabit mirese 19 01 feb 2011 15:10:37
Jurnal Carmen - Drumul meu spre a deveni o "slabuta 2011" d347hL4dy Arhiva jurnale slabit 22 24 ian 2011 22:07:39
Jurnal de sarcina (termen toamna-iarna 2010) alexa.stan Sunt insarcinata 192 14 ian 2011 22:57:57
Jurnal Nyx - Miresica in 2011 Nyx Jurnale slabit mirese 26 05 ian 2011 00:18:45

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole