View Single Post
  #6037 (permalink)  
Vechi 22 feb 2013, 10:21:09
laurra's Avatar
laurra laurra este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul

Cristina, nu te grabi cu Dukanul. Lasa-l incolo ca nu se merita.
O sa aj si la cm pe care ti-i doresti, dar nu printr-un regim mai drastic, ci prin sport constant, zilnic, cate o ora pe zi la intensitate maxima. De asta sunt f. sigura. Mananca alimente de calitate ca si pana acum si nu te da batuta. Ca vei reusi.

Eu acum vreo 6 ani am castigat o masina de spalat vase la un concurs. E singura data in viata cand am castigat ceva.
Si nu am stiut sa o folosesc si am infundat-o cu detergent. A ramas asa, am lasat-o in romania.
Dar e super sa ai masina de spalat vase. Se merita! Eu sunt din cei pro. Chit ca speli la 2 zile un ciclu, e faina. Eu am din aceea micuta. Perfecta pt o familie.

Fetelor, la mine a nins din nou si mai fulguie si acum. Deja e eveniment anul asta pt Italia. A nins de 2 ori!

Va pup!
Citat:
Anterior postat de Q88 Vezi mesajul
Fetelor, ce e cu suparare?
Aici sunt numai slabute deosebite, care nu au voie sa se supere!
Lidiuta daca ai pedalat cu 6 minute mai mult ca de obicei, peste cateva zile vei pedala cu 4 minute in plus fata de ziua precedenta!
Bravo!
Te imbratisez cu drag!
Fetelor si eu am cunostinte care au 50kg (genul de slabe care nu se ingrasa orice ar manca) si cand le aud ca vor sa mai slabeasca 2-3kg imi vine sa le bat.
Poate asa par si eu acum cand pun ca mai vreau sa slabesc.
Dar la o talie de 70 cm, credeti-ma ca nu e nimic de admirat.
Si la un moment dat voi avea si eu un corp ca al lui Carmen Bruma, chiar daca trebuie sa muncesc 1-2 ani pentru chestia asta.
Voi incerca Dukan pentru o perioada foarte scurta, cat sa vad daca se misca acul la cantar.
Mie imi plac foarte mult fructele si legumele si un regim care le exclude, NU este un regim sanatos si sunt constienta de asta. De aceea promit ca nu exagerez.
Oricum, voi scrie aici ca sa ma certati cand sar calul.
se pare ca sunt mai multe pareri pro decat contra cu masina de spalat vase...poate intr-un viitor o sa-mi iau si eu ca tare m-ati facut curioasa
cristina,bafta la dukan
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat