View Single Post
  #604 (permalink)  
Vechi 03 sep 2009, 16:10:52
Extasssy's Avatar
Extasssy Extasssy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 18 mai 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta Hipocalorica 1200-1400 calorii
Date: 162cm, 89.1kg
Mesaje: 2.845
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 20 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca

Buna...cam tarziu ma bag in seama dar ce sa-i faci..acum mi-au trecut gargaunii...
Ma bucur ca ti-au trecut gargaunii... si pe mine m-au apucat azi dimineata un pic...
L-am cam pe saracul meu prieten... De vre-o 2 ori m-a intrebat daca nu cumva sunt pe stop, ca am fost tare intoarsa azi...
Dar mi-a trecut... Acum sunt iar happy...
Asa sa fii si tu, da!!!!!!?

Am citit la jurnalul tau aseara de mi se inrosisera ochii...i se potriveste titlul
Titlul este unul idealist sau asa a fost initial... Mi-am zis ca singura cale de a reusi este sa-mi scriu peste tot ca trebuie, ca voi reusii, ca voi fi slabuta... De asta si titlul... Faptul ca este "Jurnalul unei reusite" ma ajuta sa nu ma las.... si sa fac reusita asta reala... Sa ajung slabuta care nu am fost niciodata si la care am visat mereu...

merci pentru ms de ieri...nu aveam de gand sa-mi completez meniul dar..incepe sa-mi placa...
Completeaza-ti meniul ca e super... Eu mi l-am si printat zilnic... Am deja un dosar gros, cu retete, meniuri, sfaturi, etc... O gramada de chesti legate de slabit...

Wow...ardeii copti au doar 65.5 kal???????? Ce bine...si mai pui si ulei..trebuie sa fie foarte buni :X
Sunt super... Nici mie nu mi-a venit sa cred ca sunt asa light...

mie mi-e frica de ulei asa ca ii tai in 4 si ii pun la teflon...dupa le iau coaja si imi imaginez ca-s copti..seamana la gust dar...
Nu te speria de ulei, mai ales cel de masline... In cantitati moderate este chiar recomandat... previne si ajuta tratarea bolilor cardiace... stiu asta de la tata care este cardiac...

si totusi o sa incerc reteta ta
S-o incerci ca merita... Toate retetele care le gasesti puse de mine sunt incercate inainte... Deci daca nu iti iese ask me... Ca mie mi-au iesit...

iti place ananasul?
La nebunie... Dar nu am mai mancat de mult... Pe aici pe la mine nu prea am gasit de ala in suc propiu... toate conservele erau numai in sirop indulcit...
Dar cand m-o izbi pofta aia mare... imi iau unu crud si ma lupt cu el...

Ce parere ai despre dieta in functie de grupa de sange?
Am citit... dar nu pot sa zic ca mi-am format o parere clara...
Bine spre marea mea rusine nu-mi stiu grupa sanguina... Iar cum mama are 0 si tata AB am trei variante posibile...
Si la cat sange mi s-a luat odata puteam sa-i rog sa-mi zica... Eh asta e...
__________________
Un șir neîntrerupt de mici acte de voință dau un rezultat mare.
Charles Baudelaire

Extasssy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1866 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1349 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]