View Single Post
  #605 (permalink)  
Vechi 30 mar 2015, 19:43:51
butterfly30's Avatar
butterfly30 butterfly30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.781
Aprecieri acordate: 5.353
Am fost apreciat(a) de 11.445 ori in 5.320 mesaje
Implicit Re: jurnal de fluturas

intenstionez si eu sa-mi iau o lada frigorifica mica(mare nu are loc in casa) si am 3 sertare la congelator, dar nu cred ca e suficient, in primul rand ca eu incerc sa cumpar carne de la tara, si nu pot face asta saptamanal, iau cam de 3 ori pe an cantitati mari si am nev de mult spatiu, pana acum o tineam la socri si trimiteau periodic, dar e cam incomod. apoi, ar trebui sa congelez fructe si legume pt 4 oameni, ceea ce e mult. cred ca o sa si congelez, o sa si usuc daca ma indur sa dau 4,5 mil pe un deshidrator, si o sa fac si gem. cel de prune si asortat (mar+para+gutui,eventual si struguri) simplu, iar celelalte cu o cantitate minima de agave+stevia. stiu ca raw e mai bun, dar uneori eu personal chiar simt nevoia sa ma rasfat, si as prefera un pic de gem cu agave decat ceva cumparat. ideal ar fi sa fiu mereu organizata si sa mananc ce si cum trebuie, dar probabil o sa mai am zile de oboseala, agitate si as vrea sa am la indemana si chestii cate de cat sanatoase.
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui butterfly30:
CCristina D (30 mar 2015)