View Single Post
  #6051 (permalink)  
Vechi 24 mar 2015, 13:24:52
margutza's Avatar
margutza margutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 30 aug 2011
Locaţie: Focsani, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Rina
Date: 165cm, 76kg
Mesaje: 2.589
Aprecieri acordate: 275
Am fost apreciat(a) de 434 ori in 290 mesaje
Implicit Re: Slabute si la 40 de ani (etaj XIII)

Citat:
Anterior postat de Ema55 Vezi mesajul

Neata Margutza!
Ce faci? Cum mai esti? Cum merge planul alimentar? Dar cel de activitati fizice? Si nu in ultimul rand, ce-ti mai face printesa?
Bine, facem. Ne-am mutat, nu mai stam in ANL . Am achzitionat un ap. cu 2 camere prin, prima casa. Sunt bine, am mai luat in greutate ca nu am mai facut sport, dar am reluat din data de 02.03.2015, aerobic. Am reluat Rina, simt ca mi se potriveste si e singura dieta cu care am slabit.Desi le-am cam incercat pe toate. Pustoaica mea e clasa IX , la Liceul Pedagogic" Spiru Haret" din Focsani, clasa de engleza intensiv. Ii place foarte mult ceea ce face. Are tot felul de activitati extra scolare cu diriginta lor, voluntariat , piese de teatru. E o profesoara mai aparte, ii pune sa citeasca o carte, apoi fac scenete de teatru. Acum au avut o Inspectie de la Iasi cu teatrul labirint. Sotul meu a participat la piesa si a ramas surprins placut ( l-a legat la ochi, l-a plimbat prin tot liceul, i-au pus diverse intrebari, o fata a cantat in fundal si la final a dat un feeback.).
margutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2362 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1845 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1846 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui margutza:
Ana D (26 mar 2015), Ema55 (25 mar 2015), marilo (25 mar 2015), nicolae68daniela (25 mar 2015)