View Single Post
  #608 (permalink)  
Vechi 13 mar 2011, 20:59:44
ramo0215's Avatar
ramo0215 ramo0215 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2010
Locaţie: craiova, Romania
Vârsta: 33
Dieta: hipocalorica
Date: 168cm, 83kg
Mesaje: 3.685
Aprecieri acordate: 457
Am fost apreciat(a) de 433 ori in 347 mesaje
Implicit Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II

Citat:
Anterior postat de eliza david Vezi mesajul
eu am comis-o rau weekendul asta. Parca nu mai vazusem mancare niciodata. Am fost la ziua unui prieten, la munte. Si am eu ceva cu drumurile. De fiecare data imi iau ceva bun pe drum. So, mi-am luat fursecuri cu nuca si am mancat 2. Inainte de asta mancasem mic dejun normal, si la pranz niste ciuperci cu maioneza si o bucata de pulpa la gratar. Cand am ajuns la munte s-a declansat nebunia. Ciorba de fasole cu afumatura - geniala. Prietenul meu cel slabanog si-a luat si felul doi, ceafa cu cartofi prajiti si evident ca nu ii mai manca ca era satul. Si cum stateau ei asa in fata mea, am facut muuuulte eforturi sa nu ma infig in ei, dar... am cedat. Am mancat cam 1 sfert din portia aia, dar bineonteles ca am luat si cateva bucatele de ceafa de aia ca arata prea bine. Si apoi tortul. Ei bine... noroc ca erau mai multi oameni si a trebuit sa le las si lor. Parca nu mai mancasem in viata mea tort. De ciiocolata evident. Cel mai bun. Am mancat o felie asa cam cat o palma de mare si groasa cam cat 2 degete. Am mancat din ea toata noaptea. Oricum si acum ma gandesc la tortul ala, parca imi luase mintile. Bine inteles ca i s-a facut si rau dupa aia de cat am mancat
Azi iar am mancat total dezorganizat dar in afara de o sarma de 70g, restul alimentelor au fost ok

Cand am intrat in casa direct pe bicicleta m-am pus, saptamana asta tre sa fiu foarte atenta sa nu mai gresesc deloc, sa-mi fac bicla constiincios si sper sa nu ma mor miercuri la cantar. Stiu ca o sa arate mai mult dar macar sa nu fie fooooarte mult

Si pe langa toate astea si weekendul viitor voi fi inconjurata de ispite ca ma duc acasa. Si o sa incerce toata lumea sa ma imbuibe cu de toate. Horor. Sper sa ma pot abtine si sa nu mai fac excese
hai mah ca nu a fost asa rau..recuperezi sapt asta prin sport..:*
__________________

Jurnal-ramo0215
ramo0215, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1867 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 834 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat