View Single Post
  #608 (permalink)  
Vechi 17 oct 2011, 20:23:32
iuanutza's Avatar
iuanutza iuanutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Buna Ioana,

Sper sa ma primesti si pe mine la tine in casuta!
Te citesc de ceva timp si te admir pentru ambitia ta, te si inteleg pentru ca si eu am obsesia cantarului (mai mult a centimentrului).
Iti urez o zi cat mai usoara la munca!
vai da se poate? normal ca te primesc, pt mine e o bucurie enorma fiecare vizita noua, si mai ales de la persoane care ma apreciaza, imi creste sufletul...eu sunt o persoana f sentimentalista si emotiva, si pun tot la suflet si ma apuc de plans repede....pt prietenele mele de suflet care vad ca, chiar isi dau interesul pt mine si imi sunt alaturi nu doar cand imi merge bine, sunt in stare sa fac orice, sunt in stare sa ma sacrific pe mine pt ele...la inceputurile jurnalului meu tanjeam foarte mult dupa mai multe slabutze care sa-mi viziteze jurnalul si sa-mi fie alaturi, chiar am postat un mesaj de genul"sunt tare dezamagita, credeam ca pe acest forum fetele sunt mai unite...as vrea si eu macar o persoana sa vina sa imi spuna buna dimineata sau sa ma intrebe ce fac"...si uite, incet incet mi-am facut mai multe prietene, si nu am cuvinte pt a-mi exprima bucuria...in fine, nu ma mai lungesc, ca acum sunt pe sentiment...esti bine venita la mine absolut oricand...atunci cand vei fi fericita...atunci cand vei fi trista...cand vei vrea un sfat...cand vei cauta un sprijin...sau pur si simplu....eu sincer aproape niciodata in viata mea nu am folosit centimetrul
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]