View Single Post
  #60944 (permalink)  
Vechi 05 iul 2016, 10:54:05
ladyamneth's Avatar
ladyamneth ladyamneth este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Bucuresti It, Romania
Vârsta: 42
Dieta: -
Date: 167cm, 57kg
Mesaje: 3.033
Aprecieri acordate: 1.249
Am fost apreciat(a) de 1.882 ori in 1.155 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul


Nu am citit nimic despre mentinere.......dar am o curiozitate....Asa e pt tot restul vietii...........cu foamea in gat?
eu sunt intru totul de acord cu Fluturas!
Nu exista foame-n gat, mie nu mi-a fost niciodata, poate doar la vitamine, dar mancam pe saturate, cu paine si la pranz si seara.

Iar de alimentele degresate sa nu mai zic nimic, ca se stie ca nu sunt sanatoase. Stiu ca tu esti cu Dukanul, dar parerea mea e ca Rina e o dieta mult mai buna tocmai pt ca e variata si iti da multe posibilitati de a manca din toate categoriile de alimente.

Eu zic sa nu divortezi asa repede si sa incerci sa astepti 4 zile pt cantar, ca mai mult rau iti face psihic cantarirea zilnica, pe langa faptul ca nu e relevanta, nefiind reala.

__________________

“Take care of your body. It’s the only place you have to live.” ~ Jim Rohn
ladyamneth, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
ladyamneth, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2167 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1650 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui ladyamneth:
deadcountess (05 iul 2016), Laura (05 iul 2016), niculina04 (05 iul 2016), rozica1965 (05 iul 2016)