View Single Post
  #60948 (permalink)  
Vechi 05 iul 2016, 11:41:51
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
Rozi cat mananci de dimineata?cate fructe?la ce ora iei pranzul?si cina?

dimineata poti manca fructe si legume la 2h,ppranzul il poti lua la 14h,si cina la max 20h............pt pranz iti poti pragatii o supa crema de ce vrei tu,unele balarii le poti face la cuptor sau la tigaie cu o lingura de ulei si usturoi,asa ai garnitura gatita + o salata .........eu cred ca daca iti pui portia de orez permisa la pranz + niste legume gatite+o salata iti faci burta "fericita"(asa spunea bubu meu cand era mica dupa ce manca "burtica mea e fericita" ) la fel si la carbo.......paste cu legume la tigaie + o lingura de parmezan+o salata .......... ma simt satula pana seara daca manac asa......legumele la tigaie pt mine sunt:morcov,ardei,dovlecel taiate betisoare ( imi scapa cuv corect)pun uleiul cu usturoiul la incins,adaug morcovul si ardeiul apoi dovlecelul pun capacul pe ele si le las la foc....daca nu lasa apa le adug..sare,piper iar cand sunt intre facut si crocant le opresc......alte ori adaug si vinete sau brocoli daca am in casa ..........Rozico mama lui de dukan ca nu-i bun
O juma de kg de fructe.........oi manca eu !
Pranzul la 14 si cina la 18-30-19.
Azi mancai un mar,o banana si 330 g capsuni. Pana la 12 mai mananc un mar sau niste prune.
Uite,cand vin de la gradi ,imi fierb paste........hai,sa fac si cum ziceti voi.......si sa vedem cum stau cu foamea si cantarul!
__________________
Acest membru apreciaza mesajul lui rozica1965:
deadcountess (05 iul 2016)