Subiect: Jurnal B. Keto
View Single Post
  #61 (permalink)  
Vechi 12 apr 2016, 07:22:34
Axenya's Avatar
Axenya Axenya este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 ian 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Date: 165cm, 83.2kg
Mesaje: 307
Aprecieri acordate: 250
Am fost apreciat(a) de 251 ori in 158 mesaje
Implicit Re: Jurnal B. Keto

Citat:
Anterior postat de lumy5 Vezi mesajul
Bunaaaa
Am lipsit si eu cateva zile si mi-am gasit motivatia sa iti urmez exemplul . sa spunem ca ieri a fost Day 1.

Cum te simti? Ai ajuns la starea aia in care nu iti mai e asa des foame? Vad ca nu ai dulciuri (cu exceptia magiunului care nu e f bun - fructoza din fructe) in meniu...
Nu e prea putin 1200cal? ai calculat si necesar zilnic si rata metabolism? iti cantaresti tot ce mananci? Mie de asta mi-e cel mai greu,cel mai frica

Azi mi-am facut niste bomboane si chifle

Buna Luminita, iti urmaream jurnalul candva, am observat ca nu ai mai scris nimic in el..
Iti cantaresti tot ce mananci? Eu nu imi cantaresc, insa aproximez sau caut pe google gen "cat cantareste o felie de paine" etc..sau spre ex.
♪ daca cumpar telemea cu verdeata si are 150 de gr tot pachetul si eu mananc doar jumatate inseamna ca -jumatate are 75gr- un sfert din pachet 38 gr....
♪La fructe si legume/ daca cumpar 1kg de rosii si intr-un kilogram intra 8 rosii mici- inseamna ca fiecare rosie are aprox 125 gr....
Acum ceva timp imi cantaream tot ce mancam, insa mi-am dat seama ca tot aprox. ptr ca nu am un cantar digital de bucatarie sa imi arate exact
De cand ma tot chinui sa slabesc am inceput sa stiu si cu aprox cam cate calorii are fiecare aliment pentru 100 de gr, asta pentru ca tin dieta hipocalorica. Bertie tine dieta ketogenica..nu prea stiu exact cum functioneaza....ceva gen 60% din calorii sunt grasimi, 30% proteine si 5% glucide, cred
Bertie, tii dieta accea despre care vb si Laslau?

Ultima dată editat de Axenya; 12 apr 2016 at 07:25:59.
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Axenya:
Bertie (12 apr 2016), rozica1965 (12 apr 2016)