View Single Post
  #61037 (permalink)  
Vechi 06 iul 2016, 10:28:58
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de cricos Vezi mesajul
Buna dimineata!
In sfarsit am reusit si eu sa intru si sa citesc ce ati mai postat.

Rozi sper ca nu te lasi de Rina. Nu te cert, dar daca imi permiti un sfat ar trebui sa mai ai rabdare si cum spunea fluturas mananca pe saturate ca sa scapi de senzatia de foame.
Din experienta mea cu Rina, experienta fericita, iti spun ca eu am mancat pana simteam ca pocnesc(cel putin la pranz) si nu am cantarit niciodata orezul, pastele, cartofii, carnea, prajitura, ciocolata sau orice altceva mancam si nu am cumparat nimic degresat.
Insa am respectat cu strictete mesele, in sensul ca dimineata pana la 12 mancam fructe si nu neaparat din doua in doua ore, ci cand aveam chef, iar intre pranz si cina nu mai mancam absolut nimic, chiar daca se incadra in ziua respectiva.
Dar nu uita am mancat la pranz si la cina pana simteam ca mi-am umplut stomacul bine de tot. Am mancat mult mujdei(care iti cam taie foamea) in perioada respectiva.
Nu am suferit de foame decat in ziua de vitamine, in special la inceputul dietei.

Cred ca ar trebui sa fi mai relaxata, sa nu mai cantaresti nimic, sa mananci ce vrei conform zilei la care esti. Uite Laura a mancat inclusiv mici si slabeste desi ea nu are o greutate foarte mare. Si eu cand am mai tinut Rina am mancat inclusiv ceafa la gratar sau chiftele, care clar nu sunt carnuri slabe. Este adevarat ca nu am mancat la proteine doar ceafa si chiftele, dar atunci cand am avut pofta de asa ceva am mancat.

Revenind la prezent, am avut o tura de PACV cu stagnare, innsa acum dupa urmatoarea tura de PACV am scazut 1,5 kg, deci in total de cand am inceput Rina s-au topit 5,4 kg.
Modific si tikerul imediat.
Am rabdare,am!!
Felicitari pt scadere!
__________________