View Single Post
  #615 (permalink)  
Vechi 24 sep 2010, 12:07:20
madiviv's Avatar
madiviv madiviv este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 aug 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Dukan
Date: 156cm, 52.3kg
Mesaje: 594
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Citat:
Anterior postat de huskygirl19 Vezi mesajul
Ei..astept si eu cheat-day'ul...trebuie sa merg la o nunta D-aia ma tin tare acum pt ca sunt si la inceput...abia e ziua a 11a dc nu ma insel ...Iar la nunta...chit ca nu pap tot din fiecare fel...strang dintr-un foc cateva zeci de p ...asa ca mai am 2 saptamani pana la chead-dayu meu...desi va spun ca de cateva zile imi e pofta de delicatesa mea preferata...dar ma tot abtin pentru ca stiu ca nu ma pot opri la 2 feliute
Hai sa va zic si voua dupa ce mor eu:
paine prajita integrala/ pesmeti finn crisps 19% cu susan+
crema de branza (almette/philadelphia sau...oricare)+
fasiute de somon fume (se pot presara pe painea unsa sau se pot taia bucatele mici si se pot amesteca in crema de branza)
Eu deobicei mananc pana le termin- adica pachetelul de 100g de somon+ cutiuta de 125-150 g crema de branza(nu chiar toata, d-asta imi mai ramane ca se termina somonu )...si painica aferenta- cam 5 feliutie a 20g....Deci f multe puncte!!!
Teoretic pt o felie de de painica integrala 20 g+ 10g crema de branza+20 g somon=3p
Acu, daca practic varianta light- adica cu crema de branza light si pesmeti integrali...ar fi 12g pesmet+10g crema de branza light+ somon=2 p
Bun rau...dar dimineata la micul dejun ajung 2 feliute...si e si satios...asa incat incearca sa te opresti dupa 2 si iti faci si pofta
bafta
madiviv, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1513 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 996 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat