View Single Post
  #6197 (permalink)  
Vechi 28 feb 2013, 09:54:16
floricica0vesela's Avatar
floricica0vesela floricica0vesela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Neata la fete
eu acuma imi beau cafeaua, am mancat deja un mar, si ma gandesc ce sa pap la MD



Citat:
Anterior postat de Norita Vezi mesajul
Cantarul meu e impotriva mea...am plus...sa speram ca se hotaraste sa o ia in jos...adica am minus fata de ieri, dar plus per total de cand am inceput. Nu stiu de ce...Poate nu maninc bine.
G: 1 mar
MD: un iaurt 2% cu tarite de ovaz
G: 1 mar
la prinz o sa mananc mincarica de naut
gustare alune sau tot mar
la cina mincare de bame
cam asta mi-am propus.
nu prea sunt obisnuita sa-mi pun meniul, mai ales inainte, ca exista si schimbari de plan
O zi buna va doresc! Pleaca iarna , vine primavara!!!
Norita, daca vii de la un regim in care ai consumat putine calorii, adica o hipocalorica sau alte genuri de regimuri, gen disociata, dukan, daneza etc, e foarte normal ca in primele 1-2 saptamanai sa iei putin in greutate, pana se adapteaza organismul, si abia dupa aceea sa incepi sa slabesti.
deci perseverenta e cheia rezultatelor.


Cristina, si tu te plangeai ca nu iti scade cantarul, dar vad ca fetele ti-au atras atentia cu inghetata.
au dreptate, sa stii.
ia treci tu frumos pe 2 mere coapte pe zi, fara indulcitori si smantanica si ousoare, doar mere si eventual putine migdale, desi mai bine doar scortisoara sau esente, si sa vezi cum altfel va sta treaba

sa stii ca si eu simt cateodata dupa pranz sau cina ca as manca ceva dulce, desert....
imi iau o lingurita de magiun, sau un cubulet de ciocolata neagra, dar cel mai bine functioneaza un cubulet de branza , gen telemea sau cascaval.
iau un 20 de grame acolo, si imi taie instant pofta de dulce.


Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui floricica0vesela:
lidiuta (28 feb 2013)