View Single Post
  #6212 (permalink)  
Vechi 06 dec 2011, 15:09:26
Polux's Avatar
Polux Polux este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (II)

Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
multumesc mult fetelor pt sfaturi !
chiar o sa le iau in considerare doar ca mai astept putin .. macar sa se mai mareasca ziua sa am mai mult timp .. caci oricum momentan vreau sa ma mentin si e numai bine.
Dar promit ca o sa ma apuc si de sport ! :*

apropo .. este vreuna dintre voi care a scapat, macar putin, de celulita? am pe picioare si mai ales pe posterior si nu`mi place deloc .. macar pana la vara as vrea sa ma scap de ea cat de putin !
Hmmm, celulita....
Trebuie sa lupti cu ea pe toate planurile: daca fumezi, renunta la fumat (mie mi-a aparut cand m-am apucat de fumat), la zahar, alimente cu mult sodiu (mezeluri, anumite branzeturi, rontaieli, etc), bea multa apa plata, mananca multe fructe si legume, pe cat posibil bio.
Ia suplimente vitaminele A, E, C, ajuta mult la piele.
fa cat mai multa miscare.
Foloseste seara o crema anticelulitica (nu trebuie sa fie scumpa, important e sa contina una sau mai multe din ingredientele cofeina, alge, iedera, coada calului, sare de mare, agenti de hidratare ca aloe, vitaminele A, E, etc.)Poti sa iti faci un masaj usor pe zonele cu probleme, masaje circulare, framantari, ciupituri ale pielii.
Daca iti permiti, mergi de 2-3 ori pe saptamana la masaj anticelulitic.
Exfioliaza-te cat mai des pe corp, poti face un scrub cu sare grunjoasa.

Daca mai vine ceva in minte, iti mai zic!
Bafta!
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]