View Single Post
  #622 (permalink)  
Vechi 20 iul 2010, 08:14:10
musette's Avatar
musette musette este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 iun 2010
Locaţie: Piatra Neamt, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Rina 90's
Date: 165cm, 76kg
Mesaje: 44
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg

Citat:
Anterior postat de SIAM Vezi mesajul
Buna seara,

vreau sa incep un regim alimentar dupa 1 august,
ideal ar fi o dieta personalizata prescrisa de un medic nutritionist.

Ma gandesc la dieta rina 's 90. Nu am cartea, stiu doar ce am citit pe internet. Dintre colegele slabute ma poate ajuta cineva cu sfaturi ?
In paralel cu dieta luati si medicamente gen xenical si altele de acest tip ?
Pentru o persoana care nu poate face sport din motive obiective, trebuie sa diminuam mai mult decat normal ( decat o persoana care face sport )cantitatea de mancare ?
Va multumesc pentru raspunsuri si va doresc o saptamana racoroasa .
Buna Siam!
Eu am inceput dieta Rina 90 de 8 zile si am deja rezultate. Am slabit deja 3kg cu ajutorul ei si mers pe banda si bicicleta eliptica la o sala de fitness. Pentru ca am probleme cu coloana vertebrala nici eu nu am voie sa sa fac exercitii fizice care sa-mi tensioneze coloana, dar mersul pe jos ajuta enorm.
Despre dieta Rina 90 poti citi forumul Rina 90" s. Toata lumea de aici te sustine moral.
Inainte de a incepe dieta citeste si cartea pe care o gasesti in biblioteca portalului Biblioteca "Slabute.ro"
Medicamente eu nu iau. Eu una nu le "iindragesc". Ai putea sa bei ceai verde sau alte ceaiuri de slabit.... in orice caz cauta produse naturale (sunt o multime pentru detoxifiere), NU medicamente.
Legat de cantitatea de alimente, cu sau fara exercitii fizice sau alte adjuvante, sa nu scazi sub 1000Kcal pe zi ca dupa ce intrerupi dieta garantat pui toate kilogramele inapoi, chiar si in plus.
Daca mai ai si alte nelamuriri, intreaba ca aici toata lumea te ajuta si te va sustine in ceea ce ti-ai propus. Spor la toate!
musette, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1923 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1406 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 890 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]