View Single Post
  #6223 (permalink)  
Vechi 11 feb 2012, 08:58:00
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Buna dimineata, Alexandra,buna dimineata, fetelor!
Eu mi-am preluat tura de 24 de ore, am trecut sa va salut si am si plecat in camaruta, la caldura.

Aici iar ninge, sper sa nu fie probleme pe drumuri, sa imi ajunga si mie parintii in siguranta acasa,,,

Ce sa spun...azi 24 de ore la serviciu, mi-am luat o carte sa citesc pe zi, pentru ca am impresia ca nu o sa fie clienti, ca de obicei, iar la noapte incerc sa dorm, pentru ca maineseara sunt iar in tura.....

Pentru astazi am in meniu la md musili cu iaurt degresat, la pranz salata de cartofi cu masline iar la cina am legume mexicane cu cod la gratar.SI mai am 2 pere si un kiwi, sa vad ce mananc in limita caloriilor, ca aseara am mancat niste iaurt cu fructe, mi-a dat un client cand a plecat, de la firma lui din Austria, iaurt bio

Va pup si va doresc o zi frumoasa si fara ninsoare...
Neata Diana

Sa treaca repede cele 24 de ore si sa reusesti sa dormi macar putin la masa.

Vad ca tu ai reusit sa fac cod la gratar, mie nu mi-a iesit, s-a lipit si s-a facut bucatele....ceva am gresit eu acolo . De atunci mananc doar fiert, dar nu e atat de gustos.

Si cum e iuartul austriac? E mult mai bun decat al nostru?
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]