View Single Post
  #623 (permalink)  
Vechi 17 iun 2010, 15:05:18
damo's Avatar
damo damo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: undeva, Belgia
Vârsta: 55
Dieta: still de viata sanatos
Date: 163cm, 76kg
Mesaje: 2.558
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: "Slabute" la 40 de ani

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
nuuu, nu ai sa ma convingi nici intr-o suta de ani...Tineretea e mereu in suflet..adica ar trebui sa fie!! Altfel devenim morocanosi, irascibili, plictisiti..ni se pare ca viata s-a terminat..Ce vorbesti tu acolo?? la 41 de ani esti tanara, tinereaaa..unele abia incep sa iubeasca la vremea asta!! Eu de exemplu ii spuneam la al meu ca vreau sa mai simt ceva fluturi in stomacel..si ca daca nu face ceva..atunci.."ghinion" o sa programez sa ma "dragostesc" de unu mai tinerel.. mda..a ras si el..si a zis ca probabil tre' ca ma apropii de middle life crises...hehehe...nooo..acum serios vorbind e chestie de atitudine!! Ce esti in interior esti si in exterior..stii lucrul asta, da??

Oboseala..ei bine, oboseala ne doboara si la 28 si la 48..asa ca..

Nu mai stiu daca am povestit, dar la unul din job-urile mele de acum cativa ani..CEO-ul companiei era o tipa la 62 de ani..Domne..avea femeia asta o vitalitate de ma lasa absolut "cracanata" (incercai o figura de stil da nu cred ca mi-a mers!! ) ave aun program zilnic de pe mine ma dadea gata. Cand plecam cu ea la pranz sa alergam..eu mai ca-mi dadeam duhul in spatele ei..iar ea parca zbura..o carne si niste muschi pe ea..mamaaaa
Facea dans..facea ciclism (a mers prin europa pe la tot felul de concursuri), jogg..conducea o companie, avea un copil..un divort la activ si un barbat mult mai tanar decat ea...

Eu mai apaream la work cu bot..dar ea..Niciodata!!! Zambetul si voia buna o facea sa arate de 40 nicidecum de 60...

acu' nu;sh ce sa zic...eu una nu ma las doborata d enimic, niciodata!!
din tot ce-ai povestit mi-a placut faza cu barbatul mai tinerel...mda, pai daca mi-a placut deduc ca nu sint inca batrina