View Single Post
  #624 (permalink)  
Vechi 05 oct 2010, 06:58:29
david's Avatar
david david este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Buna dimi!Azi datorita voua am inceput o zi foarte optimista.In primul rand vreau sa raspund la ceva intrebari.Am un baietel de 9 luni si o fetita de 9 ani ,cred ca depresia mea este de mult timp dar abia acum incepe sa se agraveze.Anul trecut sotul meu a parasit caminul pentru o alta femeie ,eram in prag de divort ,si culmea am ramas insarcinata si a venit acasa glont ca i-si doreste copilul si regreta ce a facut.De atunci se comporta axemplar ,dar eu em ramas cu un gust amarsi cateodata imi vine sa-mi iau lumea in cap .Am vorbit despre lucrul asta cu voi pentru ca sunt sigura ca ma intelegeti .Vroiam sa-mi descarc sufletul.Intotdeauna am luptat pentru familia,iar acum vreau sa lupt pentru mine ,sa slabesc,sa am grija mai mult de mine si lucrul asta cred ca ma face mai increzatoare si mai independenta
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]