Subiect: Jurnal Rallara
View Single Post
  #6246 (permalink)  
Vechi 17 apr 2013, 12:05:32
rommyna's Avatar
rommyna rommyna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Vai nuuuuu
No fetelor... asta-i norocul meu... au angajat deja ieri pe cineva... si domnul asta ce vroia sa ma recomande nu a stiut... e in proba persoana respectiva 10 zile... dar clar ramane, nu mai imi fac nici o iluzie... si Doamne ce sperante mi-am facut... si si aseara... eram sigura ca in sfarsit imi surade si mie norocul... nu-mi vine sa cred... deci sunt pe jos cu moralul... numai faze din-astea mi se intampla, de ce, de ce nu merit eu nimic? DECE
Nu v-am zis... la firma unde lucreaza Simi normal ca nu se maifac angajari fara experienta pe HR... taman acum cand vroiam eu sa ma angajez... zici ca e chiar culmea...
deci da... nu stiu, o persoana mai ghinionista decat mine... sunt suparata si dezamagita... sunt praf.
Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Vai imi vine sa mor imediat... nu mai am chef de nimic... sunt satula de viata asta, cu adevarat. Satula sa incerc, sa ma stradui, sa fiu optimista... si in zadar totul. Nu mi se acorda nici macar o sansa... nu pot intelege ce am facut sa nu merit sa am si eu ceva ce altora le vine pe tava si nu stiu sa aprecieze... groaznic... nici nu stiu ce sa fac acum... parca m-a lovit trenul asa ma simt... nici nu am cuvinte mai fetelor... eu cred ca nu voi ajunge sa lucrez niciodata... niciodata... nu mai am nici o speranta...
Te rog sa nu mai zici ca nu meriti nimic si ca n-o sa lucrezi niciodata! Viata are sa-ti ofere multe, trebuie doar sa le primesti..nu a fost sa fie acum, o sa fie alta data, nu trebuie sa disperi si nici sa iti plangi de mila. Inteleg ca situatia e delicata, ca e greu, ca este o mare nedreptate, dar asta nu inseamna ca trebuie sa-ti tocesti creierii si sufletul.

Nu zic musai ca este bine, dar gandeste-te ca aveti ce manca, ca ai un sot care te iubeste si te spijina, ca nu ai copiii carora sa nu ai ce le da de mancare sau de platit rate la banca si nu ai cu ce, etc. O sa fie mai bine.

__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


Acest membru apreciaza mesajul lui rommyna:
Rallara (17 apr 2013)