View Single Post
  #6258 (permalink)  
Vechi 24 mai 2012, 11:52:04
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul




stiu... si eu ma topesc toata cand il vad cum papa tzitzi..
si la noi e tot de iubareala, si poate si de sete, ca de foame normal ca nu-i mai tine..
simo, eu pot sa alaptez pana la 1 an doar, pt ca apoi vreau bebe 2
si ma gandesc ca mi-ar fi mai usor acuma, cand inca doar trage de mine, dar nu stie sa ridice bluza.
oricum david cand vrea tzitzi prinde asa direct prin haine...
sa stii ca mie mi-a scazut foarte mult productia de laptic, chiar daca ii dau si ziua, si noaptea cand vrea el. noaptea se trezeste pe la 5,6 cand deja e dimineata..

nico tu cum stai cu alaptatul? mai ai?
tu la cat timp dupa ce ai oprit alaptatul ai ramas insarcinata?
dr meu gin mi-a zis ca atunci cand nu mai alaptez sau la 1 an sa merg la control
salutare!!!
eu l-am alaptat pe Robert pana la 1 an si 2 luni (cam asa) ,nu a mai vrut el pt ca ii dadeam lapte cu sticla ,din ala de la cutie 1,5% grasime si venea usor la sticla ,si pur si simplu nu a mai supt! daca nu a mai supt ,laptele in san nu s-a mai produs si nu a fost nevoie sa iau pastile sau ceav de genul!
am ramas insarcinata cand Robert avea )...stai sa ma gandesc...).....1 an si 5 luni!!!

la Radu ii dau san (tzitzi)dimineata cand se trezeste ,la amiaza cand se culca ,seara la culcare si noapte de cate ori vrea el!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat