View Single Post
  #626 (permalink)  
Vechi 16 mai 2012, 10:08:49
madalinafrincu's Avatar
madalinafrincu madalinafrincu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2011
Locaţie: padborg, Danemarca
Vârsta: 38
Dieta: No DIET
Date: 182cm, 87.4kg
Mesaje: 1.675
Aprecieri acordate: 377
Am fost apreciat(a) de 650 ori in 307 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 2)

Citat:
Anterior postat de lavlav Vezi mesajul
Buna fetele,
Deoarece saptamana trecuta am calcat stramb de 2 ori, cantarul nu a aratat decat -0.5 kg pierdute, dar nu e o tragedie.
In we am cunoscut o persoana care tine Dukan de 2 luni jumate si a dat 12 kg...ceea ce mi se pare fantastic.
Avea fata aceea o filosofie a dietei de te speria, era de-a dreptul maniaca si inversunata cu tot felul de retete si idei noi, un dictionar ambulant. Am retinut un sfat de la ea: este important sa privim dieta ca pe un mod de viata si nu o dieta care impune mii si mii de restrictii, sa ne gatim diversificat pt ca doar asa scadem riscul de a calca stramb...cum am patit eu. Ea isi facea inclusiv ciocolata si saorma.
Sincer va spun ca m-am saturat de piept de pui la gratar si iaurt, nu pot manca 3 luni numai piept de pui, asa ca sunt hotarata sa diversific. Spre ex ieri mi-am facut turtite de ovaz si am mancat ca o painica...era foarte buna!

Va pup pe toate!
Lav , ne era dor de tine 0,5 kg sa stii ca inseamna ceva, mai ales ca tu nu ai foarte mult de dat jos!

Sa ne mai dai si noua idei , ca eu sunt la faza in care tot ce e dulce si pufos as manca
Asta am si eu in cap , un mod de viata Dukan dar e foarte greu cand ai o familie pe care nu poti sa o convingi sa manance ca tine, trebuie sa gatesti si pentru ei , cred ca as sta numai in bucatarie daca as gati si pentru ei si pentru mine separat
Mai scrie si tu pe aici meniurile, sa ne mai inspiram si noi:*
madalinafrincu, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
madalinafrincu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2287 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1770 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]