View Single Post
  #626 (permalink)  
Vechi 17 oct 2011, 21:49:36
iuanutza's Avatar
iuanutza iuanutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

la mine se pare ca, cand imi merge bine, api imi merge bine cu varf si indesat, iar cand e sa fiu de rau, api e rau calumea...adica azi-dimi eram suparata si deprimata, acum super fericita...oricum asa vreau sa fie mereu, daca altcineva o sa vina si o sa incerce sa ma intristeze, pur si simplu o sa ignor...pt ca mie nu imi plac scandalurile, si incerc pe cat de mult posibil sa le evit, si las de la mine, dar si cand se umple paharul, apoi nici la usa cortului nu auziti asa injuraturi....intr-un fel astept sa ninga si aici, imi place atmosfera aia de craciun langa familie, cu miros de portocala, sa mi se faca cadouri...chiar ma mai prostesc si acum vaca mare si ma dau cu sania, insa tot mai mult imi place si mie in casa, langa un semineu daca tot veni vorba de el, dar cine isi permite luxul unui semineu?...hmmm...asa romantic, cu un pahar de sampanie, langa semineu...pe o blana de urs....hihi...nu ma bagati in seamna, cred ca duc lipsa de vreo 4 luni incoace
p.s.miha, dus placut, aici suntem
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]