Subiect: Jurnalul Paulei
View Single Post
  #627 (permalink)  
Vechi 07 iun 2011, 14:47:28
paulla's Avatar
paulla paulla este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Personalizata
Date: 171cm, 105.5kg
Mesaje: 611
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Paulei

haha, super vesel cantecel...
Merci de urare... Anes
Si.... da Aidule.. asa-i, m-am ratacit... dar acum am venit.
In ziua target-ului ... cred ca l-am atins, si ... am sarbatorit, mi-am luat niste aripioare de la spring si apoi parca am inebunit, am desfacut o ciocolata, am impartit-o cu colega mea, si de acolo n-am mai reusit sa-mi pun frau.
Cu mancarea e ca si cu tigarile greu ajungi sa prinzi momentul in care te lasi... si odata daca calci pe langa parca deschizi o gaura neagra in care oricat ai baga nu se mai umple.
Si iarasi am fost necajita si suparata pe mine insami, si m-am certat, si am plans si m-am purtat urat cu mine...
La sfarsitul saptamanii trecute m-am iertat... m-am oprit si am inceput sa ma uit in jurul meu sa-mi dau seama ce anume din viata mea ma trage in jos.
Mi-am facut ordine, am incercat sa privesc latura pozitiva a lucurilor din viata mea care nu merg taman roz... si ... foamea .... s-a transformat, dintr-o data am vrut salata.
Vazusem cu o seara inainte la cireasa de pe tort o salata libaneza facuta numai din rosii si patrunjel. Mi-am pus hainutze pe mine si copacel schiopatzel m-am dus la piata, mi-am luat varza, cartofi, rosii de solar gustoase si apetisante, patrunjel si pulpa de porc;
Salata de rosii cu mult patrunjel am executat-o sambata.
Duminica am mancat o mare salata de varza cu marar, o portie de cartofi noi cu porc-ul inabusit.
Luni am fost iarasi cumintica si am mancat o salata de rosii cu aceeasi cartofi cu porc.
Dar azi e marti, e ziua uneia dintre colege... si ne-a oferit pizza si prajituri si suc.
Si am mancat, si am mancat si am baut....
Si nu stiu ce am sa fac diseara... si nici maine... nu cred ca pot invinge demonii foamei...
__________________
Jurnalul Paulei
paulla, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2083 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1566 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1567 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]