Subiect: stefs journal
View Single Post
  #63 (permalink)  
Vechi 08 apr 2017, 08:39:28
stefs's Avatar
stefs stefs este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 dec 2010
Locaţie: Botosani, Romania
Vârsta: 35
Date: 170cm, 84.3kg
Mesaje: 162
Aprecieri acordate: 25
Am fost apreciat(a) de 212 ori in 117 mesaje
Implicit Re: stefs journal

Ieri am vrut sa mananc ficatel de pui, dar cum m-am saturat de cel fript, am zis sa fac un soi de placinta. Mare greseala, dupa calcule au iesit 294 calorii per 100g. Asadar, ieri am depasit cu muuult numarul obisnuit de calorii. In plus, scumpul meu iubit a venit acasa cu inghetata si ciocolata, pe care le-am mancat pe la 9 seara, in pat, ca deh, sunt la dieta. Ma uitam azi ca ieri am consumat multe calorii, dar nu am ajuns la limita aia sub care scrie ”mentinere”, deci nu-i sfarsit de lume (oricum nu era sfarsit de lume). Oricum sunt sigura ca datele acelea nu au acuratete, dar e o treaba dupa care te ghidezi cat de cat si te motiveaza.

Cum luni am ratat sportul, am zis ca il fac azi. L-am facut. Dar doar 30 de min de step. Si nu ma pot obisnui cu noul antrenament. Poate e devreme - azi l-am facut abia a 3-a oara. Ori din cauza ca e mai alert ritmul, sau e rezultatul ambelor - ritm mai alert plus stepper inaltat. Sau poate am nevoie de o pauza. Ma mai gandesc ce varianta aleg pana luni.

E bine oricum.
__________________
I am not there yet, but I am closer than I was yesterday

Ultima dată editat de stefs; 08 apr 2017 at 08:41:51.