View Single Post
  #63 (permalink)  
Vechi 06 oct 2011, 19:22:47
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnal M (Prapadeala)

Citat:
Anterior postat de Sabine_28 Vezi mesajul
Problema la acel jambon nu sunt caloriile, ci E-rile, aditivii, colorantii si alte porcarii pe care le contine. Eu zic sa incerci sa eviti mezelurile cat de mult, mai bine alegi pieptul de pui, e mai sanatos.
Sau, daca vrei mezeluri, studiaza etichetele, sa vezi care e cel mai putin daunator.

Eu momentan nu ma pot lauda cu cine stie ce rezultate, de obicei dupa o saptamana de SB ma arunc in carbo, acum cu fructele, incerc sa ma limitez la 2 pe zi, dar nu-mi prea reuseste
SB nu prea este potrivita pt o perioada aglomerata la munca, atunci cand creierul are nevoie de carbohidrati....eu azi am tinut faza I pana pe la ora 16.00, cand m-a apucat durerea de cap si ameteala, plus o stare de somnolenta, si nervozitate in acelasi timp, asa ca am mancat un mar, si a fost mai bine.

Sportul cum merge, ai reusit sa ajungi la zumba?

Eu maine merg la pilates, abia astept.

Te pup si noapte buna!
Buna Sabina,

am vazut cum sta treaba cu el - am zis ca daca e jambon, e mai multa carne de pui, dar m-am inselat.

Am mers la aerobic si azi am facut acasa sport...sambata mai ajung si la sala. Serviciul m-am terminat zilele astea, doar azi a fost mai ok si am scapat la o ora decenta.

Azi am mancat ok, zic eu, doar ca putin cam mult. Din cauza consumului nervos la servici, foamea e mare. Consum sub metabolismul bazal, deci nu cred ca ma voi ingrasa, dar nici nu cred ca voi slabi. Oricum sunt fericita ca am reusit sa elimin sucurile din viata mea si ca ambitia e inca la locul ei, e putin mai obosita acum, dar dupa ce ma voi odihni ambitia isi va spune cuvantul si voi continua lupta cu kilogramele

Dupa ce imi voi crea o conditie fizica ok, ma gandesc sa ajung sa alternez si eu tae bo cu pilates, dar asta e doar un vis momentan
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]