View Single Post
  #6321 (permalink)  
Vechi 21 feb 2012, 14:42:57
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Buna dimineata, fete dragi!
Eu sunt la serviciu, am fost matinala!M-am trezit la 6:20, am luat md, am baut o cafeluta si m-am gatit pentru serviciu.O sa am o zi plina, asa se vede de pe acum
M-a anuntat iubi ca deja s-a dat anunt ca se fac angajari la hotel, dar nu se specifica postul, ne tin in suspansSa vedem pe care dintre noi ne zboara Pe mine sigur, pentru ca am indraznit sa vorbesc in fata "sefei"si mai ales sa ma cert si sa imi iau apararea spunand lucrurilor pe nume.

Ieri am fost cumintica, cumintica, nu cuminte.Azi o sa fiu cuminte, si de-as vrea sa fac porcarii nu as avea timp.ies la 8 de la serviciu, la 8 jum sunt acasa, sport, pachet pt maine, dus si abia apoi ma vad un pic cu iubi, iar somn...cine stie cand

Sper la incalzirea vremii, nu mai suport frigul asta, gheata, zapada si nici baltoacele care se fac dupa topirea zapezii.
Nu am o stare prea buna pentru ca astept si musafirii, rusii, de ieri ma pacalesc ca vin si nu mai ajung, macar sa scap o data...

Astazi am in meniu asa:
-md : paine integrala grau intreg cu pasta vegetala cu ceapa verde
-pranz :mancare de mazare cu o bucatica de 50 gr de carnat la gratar + o rosie si 2 ardei iuti
-cina : 2 bucati de chefal cu rosii,ardei si lamaie.
-gustari: un kiwi si un mar.
Si ceaiuri, ceaiuri si iar ceaiuri.

Va pup si va doresc zi frumoasa!Azi sunt aici, pe baricade, deci putem sta la povesti
Suna tare bine meniul rau...

Iti doresc sa iti iasa planul cu cumintenia

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Prima parte a zilei a trecut.Am avut activitate, nu gluma. Mai am "doar"7 ore pana la plecarea acasa....Gramada....:->

Si eu mai am de stat la servici si asa as pleca acasa...
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]