View Single Post
  #6356 (permalink)  
Vechi 04 iun 2016, 08:14:28
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Rina 90"s (etaj XVI)

Cum ziceam - dieta asta e fix pe sufletul meu. Nu ma gandeam ca e asa de usor de tinut. Partea asta cu gatesti un fel de mancare si ai toata ziua pe mine ma incanta.

Deci MD - 1 banana si 2 pere
Pranz - paste cu ciuperci si rosii
Cina - la fel

Am o intrebare pentru cele care au mai tinut Rina. In ziua de carbohidrati e mai bine sa mananci cereale integrale ( eu asa as manca ca m-am obisnuit sa mananc cat mai integral) sau trebuie sa apelezi la cele cat mai rafinate. Mi-am comandat si cartea prin posta poate e mai completa decat ce am gasit eu pe net.
Ca eu nu prea pricep ideea acestei diete.
In afara de faptul ca mananci fructele in prima parte a zilei - ceea ce e f bine, ca poti manca oricand legume crude eu inteleg ca in ziua de proteine adaugi proteine, in ziua de amidonoase adaugi alimente bogate in amidon si oarecum identica mi se pare ziua de carbohidrati - care e diferenta intre amidon si carbohidrat??
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Michelina:
rozica1965 (04 iun 2016)