View Single Post
  #64 (permalink)  
Vechi 25 feb 2012, 00:36:36
Chriselle's Avatar
Chriselle Chriselle este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Concursuri culinare

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Aha, aceasta a fost problema, au stat in sucul lor. Pe hartie de copt, se mai absorbea zeama.

Daca puneai smantana, era o supa

Am setat o perioada de timp mare la aceste concursuri, culinare. E un ceas in partea stanga, in pagina concursului care spune cand expira.
Poti posta fara nici o grija.

Pana la urma, nu atat conteaza cine castiga, cat faptul ca impartasim intre noi retete sanatoase si astfel incurajam o alimentatie sanatoasa.

Mai mereu citesc mesaje de tipul: "nu am stiut ce sa mananc" si "asa ca nu am mai mancat nimic" sau "am mancat ceva aiurea".



De aceea, am propus aceasta idee cu concursuri culinare si l-am rugat pe Vadmin sa implementeze tipul acesta de concurs, ca sa putem ajuta.

In esenta, atat eu, cat si slabutele care ma ajuta in fiecare zi, stim cum sa gatim si sa mancam sanatos.
Informatiile pe care le scriem si campaniile pe care le initiem, iar Vadmin le pune in aplicare, sunt pentru restul oamenilor.

Am fost placut surprinsa ca ideea a prins si ca exista entuziasm, ma gandeam ce multe retete vor fi si ce usor va fi de acum tuturor... poate la celelalte ingrediente
A... nici eu nu sunt interesata atat de a castiga concursul, cat mi-a placut ideea de ne provoca sa incercam lucruri noi in bucatari cu alimente cat mai sanatoase, astfel ca sa avem curaj sa variam. Ca pana la urma daca nu incerci lucruri noi si mereu mananci acelasi lucru sunt mari sanse sa renunti - cel putin in cazul meu, desi am si mancaruri preferate de care am impresia ca nu o sa ma satur (dar de multe ori mancarurile preferate nu se incadreaza la mancaruri de dieta).
Stiu ca voi deja aveti experienta Eu personal am facut supa de linte pe care ai scris-o tu si nu mi-a venit sa cred cat de buna e (mancasem prima data linte). Oricum, sincer mie mi se pare extraordinar tot ceea ce ati facut voi prin site-ul asta avand in vedere ca e gratuit. Chiar ma intreb uneori cum de reusiti sa tineti proiectul asta in picioare mai ales ca nu prea am vazut reclame pe site. E clar ca numai cineva care vrea sa ii ajute pe altii poate face asa ceva.
__________________
De vorba cu Mr. J
Răspuns cu citat