View Single Post
  #642 (permalink)  
Vechi 14 sep 2011, 20:57:11
Asistenta81's Avatar
Asistenta81 Asistenta81 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 aug 2011
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: Personalizata
Date: 150cm, 53kg
Mesaje: 750
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (II)

Si mai e ceva....nu sunt scutita de aceste simptome in perioada critica, dar nu stiu voi daca a-ti constatat la fiecare, dar eu am realizat ca am o scadere de calciu inainte si in perioada critica....asa ca atunci cand stiu ca se apropie perioada incep sa i-au cate o jumatate pastila calciu efervescent neaparat sa contina si Vit. D dar dizolvate in mai multa apa.....chiar daca o dizolvati intr-o cana cu apa sa cautati sa beti si pe langa apa cat mai multa...... altfel daca nu i-au inainte si in perioada menstruatiei ma simt slabita, ametita.....am constatat in urma unor analize de urina.....ca inainte si in perioada ctritica elimin prin urina ffff mult calciu din corp....asa ca previn aceste stari cu pastilele efervescente...si mai mult sunt si bune...acum sunt simple dar si cu diferite arome.....asa ca va ganditi ca beti un suc....bineanteles sa consume cele care au constatat ca aveau aceste simptome de ameteala, slabiciune, tremur, furnicaturi in zona fetei...nas, gura...sau la maini....sunt simptome de scadere a calciului...iar femeia este predispusa in astfel de momente..
Scuzati "istoriile" mele scrise mereu, dar incerc sa d-au detalii cu lux de amanunte sa fie pe inteles.....va pup....

Ultima dată editat de Asistenta81; 14 sep 2011 at 21:06:35.