View Single Post
  #643 (permalink)  
Vechi 05 iun 2012, 08:04:33
ladyamneth's Avatar
ladyamneth ladyamneth este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Bucuresti It, Romania
Vârsta: 42
Dieta: -
Date: 167cm, 57kg
Mesaje: 3.034
Aprecieri acordate: 1.250
Am fost apreciat(a) de 1.888 ori in 1.156 mesaje
Implicit Re: Rina 90"s (etaj XIV)

Citat:
Anterior postat de yoyo2708 Vezi mesajul

Buna MireDa e ff nasoala treaba asta ,eu din cauza lor inafara de dereglari,sufar si de hirsutism si acnee ...menstruatia mi se regleaza doar daca iau anticonceptionale ,dar acum fac o pauza ,am vreo 8 luni de cand nu mai iau ,pt ca am luat 3 ani fara intrerupere ,niste pastile ff puternice si am zis sa le opresc din cauza ficatului...eu am fost la gineco in feb si mi-a dat doar antibebe ,pe care nu am vrut sa le iau ...in ro la fel ,inafara de anti si cateva ovule nimic ...era mereu aceesi reteta....am fost si la endocrinolog ,nu mi-a dat nici o analiza sa fac ,nimic nimic....si cum eu nu stiu ce ar trebui sa fac ,ca aici merg la cabinete particulare ,unde platesc cate 100 de euro doar ca sa imi spuna ce stiu si eu ....dar ca acum nu mi-a intarziat niciodata ...am luat o data ,acum vreo 4-5 ani dufaston ,poate imi da maine doctorita mea o reteta sa iau ...teama mea cea mai mare e ca nu voi putea face bebei ,sau ma voi chinui mult te pup .scz daca am scris prea mult

Eu nu inteleg faza asta cu chisturile ...pt ca nici un doctor nu m-a lamurit si pe mine de ce apar,sau care sunt cauzele,nimic....cand am sa vin in ro ,am sa imi incerc din nou norocul la o clinica privata ,sa vad ...daca nu ma las pagubasa ,ca sunt satula .... eu as vrea sa fac niste analize la hormoni ,dar am citit pe net ca se fac in diferite perioade ale ciclului,deci nu stiu cum as putea sa ma fac inteleasa cu astia de aici ,asa ca o las pt acasa

Noapte buna tuturor si bafta cu dieta fetelor noi si celor care o incep de acum!
iubita, vreau doar sa-ti spun ca eu cunosc 2 persoane cu ovare policistice, cu ciclu de max 2 ori pe an care acum au bebei frumosi si au ramas gravide in cateva luni (fara ciclu)
Chiar nu poti sa iei nici un fel de anticonceptionale? Nici cele chiar mai lejere? sunt Jasminelle aici, printre cele mai lejere, doar ca au un cost relativ mare, 15 euro.

sa aveti o zi excelenta!!!
__________________

“Take care of your body. It’s the only place you have to live.” ~ Jim Rohn
ladyamneth, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
ladyamneth, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2167 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1650 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]