View Single Post
  #643 (permalink)  
Vechi 10 dec 2010, 00:01:16
danieluta's Avatar
danieluta danieluta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 07 dec 2010
Locaţie: timisoara, Romania
Vârsta: 52
Dieta: nu am una acum dar vreau sa gasescuna care sa ma ajute sa dau jos si sa ma mentin apoi
Date: 161cm, 79kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Locul noilor venite

Citat:
Anterior postat de ojosverdes Vezi mesajul
Buna danieluta! Si eu sunt noua pe aici si incerc cu disperare sa-mi fac prieteni,sa ma fac cunoscuta pt ca ,mi-am zis ca daca nu vine mohamed la munte vine muntele la mohamed asa ca decat sa astept sa se indure cineva sa intre pe la mine mi-am luat eu traistuta in spaate si am inceput sa colid pe la ushele altora...Din cate am inteles ,trebuie sa fii activa pe site,sa vorbesti cu fetele,sa intri si pe alte jurnale,sa stie lumea ca existi,acuma nu stiu daca e bine ce fac,dar fac....daca nu e bine,sa-mi spuna cineva...Am luat aceasta decizie deoarece si eu vreau enorm de mult sa slabesc si nu pot fara ajutor si cum in casa nu ma prea sustine nimeni....
In legatura cu dieta eu am sa-mi fac o dieta persnalizata,in functie de ce-mi place ,am sa combin placutul cu utilul,pt ca am incercat diete care contineau alimente ce nu-mi placeau si acuma nici nu pot sa mai aud de acele alimente...cat despre calculul caloriilor eu am gasit pe net o lista cu alimentele si nr caloriilor continute in 100 g,am scos-o la imprimanta si am lipit foaia pe perete,o foaie maaaaare tip A3 ,ca sa o vad bine si calculez de acolo,nu e greu,pana ii prinzi mersul....
Cum zicea o fata tot aici pe site,in speranta ca nu am scris mult,prost si fara rost iti urez succes in lupta cu kg si astept sa mai vorbim,daca vrei,eu sunt aici pana tarziu....te pup
buna seara scuze ca raspund asa tarziu dar nu am vazut mesajul ca nu prea stiu sa postez dar se pare ca nu e asa greu ...si eu cred ca e de folos sa comunicam intre noi in legatura cu dietele si metodele de slabit asa ne mai incurajam unele pe altele oricum nu-i chiar usor sa-ti pui pofta in cui cum se zicedar daca vrem sa fim slabute cred ca o sa reusim sa schibam stilul de viata ca de fapt cred ca asta e secretul....
danieluta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2137 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1620 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 846 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]