View Single Post
  #6546 (permalink)  
Vechi 08 ian 2013, 21:01:47
Fulguta's Avatar
Fulguta Fulguta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna seara scumpele ce dor mi-a fost de voi azi dar am avut o zi super plina cum imi place mie,am fost numai pe drumuri si plimbarit ,de dimineata am am bagat la spalat 2 masini pentru noi si una a soacrei,intre timp mi-am facut baita si treburi prin casa ,calcat ...pe la 12 am plecat la piata Obor cu mami ,urasc sa merg acolo dar parca sunt mai ieftine ,am venit incarcate cu fructe,legume,si ciocanele pentru ingeras ,asa repede se termina de cand fac sucuri zilnic si eu si mami ,de morcovi nu mai zic ca avem balconul plin in ladite inveliti in ziar ,am venit acasa am lasat cumparaturile ,am bagat repede o salata mare de sfecla coapta ,este preferata mea iarna si am fugit sa rezolv cu reteta si medicamentele ingerasului ,dupa cateva ore bune de nervi ,stres ....am reusit si acum sunt linistita pana in martie cand trebuie sa merg iar la casa de asigurari . Multumesc lui Dumnezeu ca le-am luat si pe astea am scutit 60 milioane ,pentru 3 luni ,foarte mult costa tratamentul ingerasului ia de 1 an jumate si faceam socoteala 360 milioane ,o cutie costa 20 milioane si are 1 luna ,plus ce cumpar separat din plante ,numai el sa fie bine ,am renuntat la multe concedii ale lui ,si mor de ciuda cand vad oameni care isi bat joc de viata lor singuri.Gata ca nu vreau sa va supar ,eu nu sunt suparata deloc,la sala chiar ca nu aveam cum sa ajung azi ,dar maine ma scot ,deja imi suna telefonul azi ,credeau ca nu imi place si nu mai vreau sa vin. Noate buna scumpicile mele ,eu fug la dus si mai citesc un pic mai tarziu ,aaaaa era sa uit laptopul nu-l mai reparam ne-a cerut 4 milioane jumate si nu ne dadea nici o garantie,am zis ca imi iau altul nou cand s-o putea ,al meu deja a dat jos monitorul si il da la un baiat la munca pe 2 milioane .Gata fug la baita !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 9 membri au apreciat mesajul lui Fulguta:
claudia22 (08 ian 2013), david (09 ian 2013), floricica0vesela (08 ian 2013), incognito (09 ian 2013), Kamyy (08 ian 2013), manumanuela (08 ian 2013), penny (08 ian 2013), sherpika (08 ian 2013), VentoFreddo (09 ian 2013)