View Single Post
  #65881 (permalink)  
Vechi 07 oct 2016, 07:33:02
farimportantza's Avatar
farimportantza farimportantza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iun 2015
Locaţie: *******, Romania
Dieta: Mod de viata samatos & Rina
Date: 170cm, 74.6kg
Mesaje: 111
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 265 ori in 105 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Anda......cerere acceptata!
Mulțumesc Rozi

Citat:
Anterior postat de butterfly30 Vezi mesajul
Rozica, am citit din nou mesajul meu și nu mi se pare nimic jignitor. Și sunt intr-un punct din viata mea în care chiar nu as putea jigni pe cineva, chiar simt ca în noi toți e o căutare febrila a ceva, cava mai mult sau mai bun. Stiu ca nu am poate multa experienta de viata, dar de diete chiar am și dacă ar fi utila măcar unei persoane parca nu ar mai părea atât de zadarnica. Voi va dați seama cat timp din viata mea am dedicat slăbitului în condițiile în care sunt deja Slaba? cat am cautat diete, cat am incercat, cat m-am agitat?! Dacă as fi pus toata aceasta energie și munca spre o cauza mai buna cine știe cate as fi putut realiza? uite ca azi ma simt neînțeleasa și cumva deznădăjduita.
Nu te gândi la ce ar fi fost dacă ai fi depus energia asta in alte scopuri, gândește-te mai bine daca pe viitor o vei folosi sau nu in aceleași scopuri.
Și da te înteleg cand spui ca atunci cand experienta ta este utila cuiva ea capata sens, așa ca te rog continuă sa ne dai sfaturi.

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul


Daca nu bausi nimic inseamna ca mancasi multe bomboane de ciucalata cu lichior in ele!!!!!!!
Mancatul excesiv.................asta sa fie pacatul nostru cel mai mare!
Bine zis Rozi, dar tare îmi este teamă ca in cazul meu nu prea este...

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul


Daaaa.........si sa intrebi intai unde au buda!
Chiar aveam un amic care facea așa era tare amuzant sa vezi un munte de om(are 1.98m si greutate pe măsură) scoțând tacticos pliculetul de ceai din buzunar

Raportul cel de toate vinerile: 69.5kg deci -1.3kg

Si o cafeluta pt voi:
farimportantza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1776 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1259 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 485 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui farimportantza:
butterfly30 (07 oct 2016), Michelina (07 oct 2016), rozica1965 (07 oct 2016), Zoe (07 oct 2016)