View Single Post
  #66 (permalink)  
Vechi 20 mai 2013, 18:13:25
Lauragirl's Avatar
Lauragirl Lauragirl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 sep 2011
Locaţie: buzau, Romania
Dieta: Vegetariana, uneori vegana
Date: 180cm, 65kg
Mesaje: 263
Aprecieri acordate: 72
Am fost apreciat(a) de 89 ori in 75 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere-Lauragirl

Gata si ziua de azi,adica nu tocmai dar in curand,ca mi-e un soooomnAzi mi-a venit aparatul de facut waffe,ce mi-a mai ramas de facut e sa gasesc reteta potrivitaDar am un nou ''drog''cum s-ar zice...retete din dieta Dukan.Cum am ramas in impas de retete noi,am cautat pe net si am zis sa vad din diferite diete ce retete gasesc si wow,cele de la Dukan m-au dat pe spateToate arata super delicios!In orice caz mi-am gasit acolo o groaza de retete pe care sa le incerc,si imi plac ca folosesc ingrediente usoare pe care le am la indemanaParte proasta.....trebuiesa calculez eu caloriile si toate cele pentru retete caci la Dukan nu se calculeaza caloriile-_- M-am putut enera o vreme buna din cauza ac nu gaseam lapte praf degresat
care imi trebuia la un desert,si am cautat pe net,cum ziceau fetele ca gasesc acolo,dar doamne fereste,pretul de transport e dublu pretului produsului!Mai bine ma lipsescMaine e zi de Rest cu Cassey,deci o sa ma relaxez umpic si sper sa pot iesi putin cu pisicile mele afara ca tare cald le e aici inauntru(cum eu stau la loc nu ies foarte des cu ele,mi-e frica sa nu fuga ) Si am avut si un vis taaare urat ca i una a disparut Aici in Baia Mare a plouat putzin azi si a fost bine umpic de racoarea dupa atata caldura Ehhh..cred ca am vorbit destul de mult,pecand eu trebuie sa plec de-acasaRevin mai tarziu cu noi ganduri
__________________
Jurnal de mentinere-Laura

Lauragirl, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1789 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1272 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1273 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat