View Single Post
  #66012 (permalink)  
Vechi 12 oct 2016, 14:29:48
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor!
Rozi eu nu pot sa-ti dau sfaturi ca nu am asa ceva prin casa....
De vineri ma cam invart in jurul cozii cu dieta, adica o zi da, una ba...(ex.vineri la carbo, in loc sa-mi iau o pizza vegetariana mi-am luat si eu una "normala", sambata am tinut vitamine,duminica la proteine am mancat peste cu sos dar prajit, iar seara tort de biscuiti, luni am fost corecta la zi de amidon, ieri la carbo am mai bagat un peste prajit pe langa mamaliga aia, e drept pestele era mic dar tot abatere se numeste)
De azi imi revin, zic eu, ca am trecut prin niste zile stresante si la mine asa functioneaza, cu abateri.Drept urmare, dupa doua saptamani de dieta am fix - 1 kg azi dimi, o medie de 500 g pe saptamana, ca data trecuta dar cu mentiunea ca data trecuta nu am facut asa abateri...mergem mai departe....asta este...indiferent de cat de incet este rezultatul, am zis sa tin Rina macar pana la sfarsit de luna apoi poate ma intorc la hipo, mai vedem ce o sa iasa....
Vitamine toata ziua, azi, am aut apa cu lamaie si miere + ghimbir ras, acum struguri, mai tarziu mar iar spre seara salata de morcov ras, mar si telina.
O zi frumoasa fetelor, chiar daca suntem sub coduri galbene
Myha.......si eu o incep zilnic.......dar seara o sfarsesc!
E grea revenirea!
__________________
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui rozica1965:
Aness (14 oct 2016), myha (12 oct 2016), Zoe (13 oct 2016)