View Single Post
  #6636 (permalink)  
Vechi 16 mai 2010, 20:00:13
Fulguta's Avatar
Fulguta Fulguta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
Sa va povestesc de azi.Am fost cu prietena mea la un stadion care are o pista speciala de alergari care e moale nu dura, ca un cauciuc.Asa bine a fost....Ea mi-a zis ca prima oara a facut 3 ture de pista.Eu am facut 5 ture alergat + 2 mers alert cu mainile pe sus ca sa lucrez si bratele.Nici nu se compara cu bici , asa mi-a placut ..Cu toata aspirina luata ieri si azi...ma dor toti muschii---de la labele picioarelor, gambele, umeri ,spate,burta...Am lucrat tot corpul.Eu cat am asteptat-o pe prietena mea sa termine( ea a facut 10 ture de pista alergare..) eu am facut pe banca ex pt picioare si gambe.Deabia astept weekendul viitor sa ma mai duc.Merg si cu sotul si cu aia mica daca ii trece tusea
Super Crinuta ! Ce as merge si eu cu voi ! Dar eu mai mult de cateva ture nu pot ca ma ia durerile ! O sa fie bine la cantar !
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna fetele mele dragi..ce dor mi-a fost de voi.Vineri dupa masa am fost dupa rasaduri ,sambata am pus restul rasadurilor in gradina,dupa care am fost la cumparaturi,dupa 16 m-am apucat de gatit,vineri am pedalat ieri nu am avut timp(am papat si foarte putin)azi in schimb am pedalat de dimineata 30 km iar dupa 18 inca 35m,totul e in regula ma doare doar sezutul de la bicii.De papat : de dimineata o rosie putin ardei capia verde si rosu,un ou fiert,ceapa verde branzica topita(putina) si o felie de paine..... dupa masa piure de cartofi facut cu margarina vegetala ,piept de pui salata verde cu ridichi,ceapa verde si rosie,otet balsamic si sare...2 bucatele de prajitura(doar de gust) Alinuta draga referitor la intrbarea ta(despre moartea clinica)tot ce se spune e adevarat,eu am simtit-o pe puelea mea ,lumina de la capatul tunelului,la mine dincolo a fost un camp verde<de un verde ce pe pamant ca si culoare nu are grad de comparare>si pacea li linistea sufleteasca ce aici niciodata nu am simtit-o,mai rau a fost la intoarcere......In seara aceasta nu mai pap nimic,oricum nu mi-e foame o sa beau doar ceai cu lamaie......
Buna Angela ! Ai fost activa nu gluma ! Nu lasi bicicleta sa respire deloc ! Felicitari pentru sport !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]