View Single Post
  #6677 (permalink)  
Vechi 26 sep 2017, 08:31:29
butterfly30's Avatar
butterfly30 butterfly30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.778
Aprecieri acordate: 5.351
Am fost apreciat(a) de 11.441 ori in 5.317 mesaje
Implicit Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99

Mie mi-a fost foarte usor sa tin dieta cat m-am tinut departe de fructe. In momentul in care am zis ca o para, cateva prune, cateva bobite de strugure dupa masa pot manca, pt ca impactul lor va fi minim a inceput dezastrul. Da, mancate dupa o masa cu grasimi impactul glucemic e minim, daaaaaaaaaaaaaar gustul dulce e pentru mine un drog, si in momentul in care am gustat nu am mai putut sa ma opresc, si cum dulacele cere dulce am mancat tot mai mult, si am mai gustat si niste ciocolata, si niste inghetata, si niste tort, si uite asa in o luna am aproape 2 kg in plus... dupa o cina cu oua fierte si salata ma trezesc dimineata cu gandul la o cafea si o cana de apa, dupa o cina care se incheie cu fructe ma trezesc cu o foame teribila si cu gandul la mancare.....nu zic, sunt sanatoase, dar beneficiile lor pot fi suplinite cu brio de legume si cu mai putine consecinte. Oricum, ma bucur ca ai inceput sa mai scrii, eu ma mobilizez mai bine cand va vad pe toate mobilizate. E contagios...
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui butterfly30:
Laura (27 sep 2017), LOREDANA99 (26 sep 2017)