Subiect: Jurnal Zoe
View Single Post
  #670 (permalink)  
Vechi 31 ian 2013, 22:26:07
Nemo's Avatar
Nemo Nemo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţ cunoscătorSlăbuţ cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Le Cannet, Franta
Vârsta: 55
Dieta: Dukan
Date: 179cm, 87kg
Mesaje: 3.894
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 298 ori in 161 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul

A, păi sunt, sunt, , doar anunţam că mă mai dau la fund din când în când, vorba aia, pauza s-a terminat, capul la cutie!
Mda, ştiu că voi cărnuriţi de zor la Dukan. Cum faci tu somonul? Mai dă-mi idei, că eu am încercat de trei ori şi nu mi-a plăcut decât o dată, afumat cu orez. Dar fileu n-am gătit - zi şi tu ceva mai gustos, că ştii!

Recupereaz-o şi mai oferă-i şi altceva în afară de veştile proaste, mai îndulceşte pastila, ştii tu
Hai seară (cât de cât) bună să aveţi!

Pai nici eu nu ma omor dupa el, nu stiu de ce e asa de in top...
Singura reteta care mi-a iesit a fost dintr-o revista de pescuit de pe aici, dar implica linte, costita, smantana si somon si n-avea nici in clin, nici in maneca cu vreun regim, asa ca am ramas la prajitul in tigaie cu sosul de rigoare de langa. Astea din urma il mai salveaza, doar ca acum le fac in varianta light cu iaurt si cateva picaturi de ulei de masline...

Iar sotia acum se cearta cu fata ( ele numesc asta facutul lectiilor ) asa ca eu ma tin mai la distanta si o sa ma culc tarziu.
Nemo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]