View Single Post
  #671 (permalink)  
Vechi 29 sep 2010, 03:34:52
madiviv's Avatar
madiviv madiviv este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 aug 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 49
Dieta: Dukan
Date: 156cm, 52.3kg
Mesaje: 594
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Post Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Citat:
Anterior postat de huskygirl19 Vezi mesajul
Momentan ma documentez...caut cartea lui Dunkan- Nu stiu de ce nu slabesc...dar nu prea am succes...Adevarul este ca tipul asta de dieta hiperproteica este singura pe care nu am tinut-o niciodata...
Eu zic sa nu te descurajezi prea tare....cantarul meu arata la fel ca atunci cand am inceput...numai ca eu am vazut pe haine ca am slabit....si nu ma mai urc pe cantar...bine ca m-am masurat cand am inceput dieta....iar acum am cu 3 cm mai putin in talie si cu cate 2 cm mai putin la solduri si colac.....
Daca vrei sa schimbi dieta eu ti-as recomanda dieta pe baza de indici glicemici....conteaza foarte mult cum combini alimentele ...eu acum tin o combinatie si e ok....adica calculez punctele sa ma incadrez in 18.....calculez caloriile sa fie cam 1000 pe zi si mananc ce am voie din lista de la south beach prima faza....am zis ca 2 saptamani fara zahar si fructe rezist eu....(mai greu e fara fructe....dar merge deocamdata)....azi e a treia zi.....si e bine fara dulciuri...pe mine astea ma dau peste cap....
Bafta la slabit si o zi frumoasa
madiviv, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1507 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 990 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat