View Single Post
  #6782 (permalink)  
Vechi 12 ian 2016, 15:47:49
Luckycoin's Avatar
Luckycoin Luckycoin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 feb 2011
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 34
Dieta: weight watchers, Dukan
Date: 169cm, 60.6kg
Mesaje: 198
Aprecieri acordate: 42
Am fost apreciat(a) de 42 ori in 24 mesaje
Smile Re: Regimul Dukan ( partea 3 )

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul
Eu mai intram si aici - dar cum nu era nimeni am renuntat.

Daca tot mai sunt musafiri hai sa ma laud si aici. Deci Dukan progresiv - concluzie dupa 1 saptamana
Din pacate nu am facut aproape deloc miscare - doar 2 zile din 7 ( iar eu de obicei fac muuuulta miscare - dar greu de urnit fundul dupa sarbatori!)

Am inceput de la 59.7 kg
L - 59.7 kg
M -58.9 kg
M - 58.8 kg
J - 56.9 kg
V - 57.5 kg
sambata si duminica nu m-am cantarit dar am facut-o si de oaie. Daca de luni pana vineri am fost 90% corecta ( singura abatere ar fi ca am adaugat seminte de in si stafide la micul dejun si am mai mancat ciocolata 85%) sambata si duminica - am mancat ca si cum nu as fi la dieta.
Sambata abaterile au fost - 1 banana( ca fruct), 1 lingurita de miere si 1 pahar de vin
Duminica - in loc de 1 fruct am mancat - 1 banana, 1 mar, 1 portocala, 2 mandarine, 1 kaki
si ca sa pun capac m-am mai indopat si cu bomboane e drept din ciocolata amaruie ( 55 %) - ca sa nu para ca am mancat o cutie - am mancat 4 bomboane.

Luni aveam 58.5 kg
Am fost oarecum cuminte - doar ca seara am dat-o in bara cu alune
dar am facut sport dimineata - saptamana asta voi face zilnic sport.
Marti - 58.8 kg
30 min burn body fat 2 mile
MD - iaurt cu tarate si 1 fursec ( dupa acest fursec chiar ca voi fi cuminte)
Pranz -gratar pulpa de pui dezosata cu castravete crud
Cina cioba de vita f deasa.
wow! ai slabit foarte bine ! dukan progresiv e ,daca nu ma insel, a doua dieta a lui?
am citit un pic despre ea, dar am zis ca merg pe clasic, daca a functionat si inainte. Deocamdata dupa prima zi imi arata -2 kg. ramane de vazut! Apropo, voi vorbiti de testul de pe pagina oficiala Dukan? ca eu pe ala l-am facut si data trecuta si mi-a zis de fiecare data ca sunt la kg potrivite
__________________
Luckycoin, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1834 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1317 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 801 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Luckycoin:
gabiy (13 ian 2016), rozica1965 (13 ian 2016)