Subiect: #Slabesc!
View Single Post
  #68 (permalink)  
Vechi 02 mar 2020, 12:45:53
lonely's Avatar
lonely lonely este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Hipocalorica zic eu
Date: 170cm, 96kg
Mesaje: 3.233
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 81 mesaje
Implicit Re: #Slabesc!

Buna ziua

Vin spasita in fata voastra, mancatul anapoda si mai ales produse neconforme lasa urme. Dovada vie: EU!
Normal ca daca mi-am facut de cap vineri, sambata cantarul meu s-a prapadit de ras cand m-am urcat pe el si mi-a aratat tot 98
Asa ca, saptamana asta trebuie sa fiu cea mai cuminte. Nici macar gustarea de belvita cu ciocolata n-o mai iau. Am sa iau fructe, chiar daca nu-mi plac. Am luat un ananas si impreuna cu niste portocale o scot la capat saptamana asta.
Am facut in weekend pui cu ciuperci si smantana, nu are multe calorii dar nu-l mai combin cu nici o salata, asta inseamna un plus de cateva calorii pe care nu vreau sa le mai pun.
Chiar asa, cu mic dejun si portocale azi la gustare am ajuns la 714 calorii.
Imi place sa mananc bine dimineata, imi da o senzatie de satietate care ma tine pana aproape de masa de pranz si ma tine departe de pofte aiuristice.
Asa ca o iau de la capat, sper sa nu fi intervenit o perioada de platou, e prea repede pentru asta mai ales ca mai am de dat jos de 4 ori mai mult decat am slabit.
Va doresc o saptamana buna de slabit si o primavara insorita mai ales in suflete
lonely, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1920 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1403 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 887 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui lonely:
adinico (02 mar 2020), butterfly30 (02 mar 2020), lidiuta (02 mar 2020)