View Single Post
  #681 (permalink)  
Vechi 20 sep 2010, 20:20:32
Florea Andreea's Avatar
Florea Andreea Florea Andreea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2010
Locaţie: Cugir/Cluj Napoca, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 174cm, 66kg
Mesaje: 897
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
no...am stat si m-am gandit,am realizat ca mai e un pic si tre sa plec de aici,la faculta,ccamin bla bla.si iubitul meu nu o sa poata veni din octombrie acolo...si o sa fie de cacao.in anul 1 eu am stat singura la Craiova si el aici(suna banal poate,nu stiu)desi sunt destul de aproape cele 2 orase ne-a fost foarte greu....si nu mai vreau sa trecem prin ce am trecut atunci.ne vedeam foarte rar in conditiile in care eram obisnuiti sa stam toata ziua impreuna...de cealalta parte e prietena mea cea mai buna careurmeaza sa plece la Bucuresti si ea,la facultate.si nu e asta problema pana la urma.prolema e ca in ultimul timp evita sa iasa cu mine(suntem prietene de de 12 ani).si nu imi explic de ce.o sun sau ii trm sms sa iesim sa mai petrecem ceva timp impreuna pt ca apoi iar nu ne vede cu lunile si tot cauta scuze...nu stiu....suntem foarte atasate una de alta,o cunosc si stiu ca e ceva...i-am tot zis si am tot intrebat-o ce se intampla,de ce evita bla bla si zice intr=una ca e obosita.get real!!
apoi mai e si cheful asta de..nimic pe care il am in ultimul timp.poate toamna e de vina,poate....nu stiu.dar nu am pofta de nimic...mi se pare ca totul merge prost in ceea ce priveste dieta cu sportul.nu imi vine sa fac sport,imi vine sa bag in mine ca in spital!bine...ca nu am mancat,am mancat ok,ca si pana acum dar cu chiu cu vai.imi vine sa rontai mereu sau sa mananc mai mereu ce nu trebuie.sii eu nu sunt asa.eu nu poftesc si ma tin de treaba de fiecare data,reusesc ceea ce imi propun...sse pare ca o sa esuez.de ce?pentru c ma uit in oglinda si ma vad cat o scroafa,si vad ca desi am dat 6 kg jos nu se vede pe niciunde lucrul asta.si imi spun ca niciodata,dar niciodata nu o sa fiu o slabatura...pt ca o scrofita ca mine...cu toate kilele si cu toata sunca asta de pe burta si nu numai nu o sa poata da jos nimic,,,,,si multe altele....

da,stiu..azidimineata eram binedispusa.nu stiu ce s-a intamplat,chiar nu stiu dar seara a adus si o stare de kko pt mine....
Drace...ca citind ce ai scris m-au luat lacrimile, ca mi-am amintit de vara de rahat pe care am avut-o...Intai sa iti scriu cateva lucruri despre mine , ca sa vezi ca stiu despre ce vorbesc. Asa, deja stii ca sunt intro relatie la distanta de aproape aproape 2 ani...in cel mai bun caz il vad de 2 ori pe luna...si devine din ce in ce mai greu, in halul in care uneori ma gandesc ca nu are nici un rost ce facem...ne-am despartit de 3 ori, dupa care , de fiecare data, ne-am dat seama ce prostie am facut...ca ne e mai bine impreuna! Aveam o prietena foarte buna, nu de 12 ani ca tine, doar de 4 ani....am trecut prin destule impreuna si a fost mereu langa mine, asa cum am incercat si eu sa fiu. Credeam ca e omul pe care o sa ma pot baza mereu. Si ea a mers in alt oras la facultate, dar tineam legatura si era ok. In vara asta [din motive pe care nu le cunosc, doar le banuiesc...e o poveste mai lunga] ne-am distantat de tot, nu am vorbit cu ea din iulie si mi-a inchis telefonul cand am incercat sa o sun...la mesaje nu a raspuns pana in zi de azi...Am avut cea mai grele 3 saptamani din viata mea in vara asta...in care m-am simtit singura cuc pt ca nu mai erau in viata mea cele 2 persoane la care tineam cel mai mult.
Cat despre kilograme si dieta...sunt omul care si-a inecat toate sentimentele in mancare...de cand ma stiu...sunt omul care a auzit toate insultele referitoare la felul cum arata...sunt omul care spera ca o sa treaca problema asta mai usor, cu timpul...dar care a vazut ca fara munca nu se poate nimic.
Asa ca iti spun ca orice nu te omoara, te face mai puternic....oricat de greu iti e, gandeste-te ca in felul asta te intaresti si devii o varianta mai buna a ta. O luna de zile trece ori foarte repede, ori groaznic de incet...stiu asta...dar dupaia o sa fiti impreuna. Sunt destule mijloace in care sa tineti legatura in timpul asta si va puteti vedea in weekend. Da, e greu, dar de multe ori trebuie sa trecem prin lucruri grele ca sa vedem ce avem....
Poti sa faci si sa treci prin mult mai multe situatii/lucruri decat crezi.
Daca ar fi totul usor,nu am aprecia tot ce am facut, oamenii din jururl nostru, realizarile noastre.
Cu dieta, stai linistita, esti destul de puternica sa zici nu tentatiei....daca nu vrei sa te omori cu sportul, bine...si o jumatate de ora e grozav...gandeste-te ca e o jumatate de ora in plus fata de ce fac eu.
Eu am slabit 10 kg si nu se vede...cand ma masor ma ia cu jale...foarte putini cm am dat jos, fffffffffffoarte putini!!!
Dar mergem mai departe, pt ca asta trebuie sa facem...pentru nu avem de ales. Trecem prin tot ce se pune in fata noastra pt ca instinctul nu ne lasa sa ne oprim. Suntem oameni, deci suntem supravietuitori. Orice ar fi.
Ti-am mai zis asta: un sut in fund e un pas mai departe!
Nu stiu cat de relevant e ce ti-am zis, dar sper ca te-am ajutat cat de cat.

P.S. scuze de tipo-urile pe care le-am facut, am scris repede si nu am rabdare sa revizuiesc tot acum.
__________________
Jurnal Flower-drumul catre blugi largi
Ask not for a lighter burden, but broader shoulders.