Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #682 (permalink)  
Vechi 13 mar 2012, 08:43:37
souvenir1976's Avatar
souvenir1976 souvenir1976 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 apr 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Montignac
Date: 154cm, 56.5kg
Mesaje: 40
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de lisha Vezi mesajul
eu tot rau stau cu lapticul tot mai rau

de ieri nu am mai pus bebica deloc la san...am primit o sticla speciala pt noi nascuti din germania ieri dimineata si o accepta cat de cat...nu am mai pous-o la san ca nu se satura si ea nu vrea sa stea decat cu nasul in titi...din fetita mea cuminte sa facut putin rauta....numai cu nasul in titi vrea sa stea si nu are ce trage...tr sa o dezvat cunva de asta ca nu pot merge nici la baie, de mancat mananc pe apucate si pe langa asta sunt franta....lapticul de la mine il storc pana la ultima picatura si il dau la sticla...e ff putin pe 12 ore abea am strans 100 ml din ambi sani

credeam ca din ce o tin mai mult la san vine lapte mai mult...in mod normal asa af fi trebuit sa se intmple...dar nu s-a intmplat si pe langa asta si-a facut un obicei sa stea tot acolo si cand doarme...ori eu nu pot sta tot cu ea in brate non stop ca dorm in picioare la cat de obosita sunt
si pe langa asta ea tot flamanda e..macar de s-ar satura ar merita efortul

ofof....ne-om decurca noi cunva

am intrebat medicul in legatura cu alt fel de lapte...de capra mi-a spus ca numai de la 2 ani pot sa-i dau...mi-a dat dezlegare sa incerc cu de vacuta dar numai cand mai creste...mai asteptam putin...

stefania si iki mai aveti putin......eu va doresc nasteri cat mai usoare
Lisha... sa-ti povestesc cate ceva din experienta mea. La primul bebel am avut mult lapte ... sanii mei ii intreceau pe cei ai Nicoletei Luciu Dar mamelonul nu era iesit in afara... asa ca eu si Tudor ne-am chinuit vreo luna (ne-am chinuit inclusiv cu mamelon fals)... Ma mulgeam cu o pompa electrica. La un moment dat, de la o cantitate de 150 ml la un muls, am scazut la 70 ml, de pe o zi pe alta. M-am speriat si am inceput sa beau ceai pt. stimularea lactatiei... degeaba... dupa 2 saptamani am mai avut in jur de 5 ml din ambii sani... si apoi deloc... Asa ca... am trecut pe lapte praf. Am avut noroc ca Tudor a acceptat laptele praf Nan din prima. Parerea mea e ca daca nu mai ai lapte, sa nu-i dai lapte de vaca sau capra... chiar si combinat cu ceai. Toti pediatrii cu care am vorbit mi-au spus ca laptele de vaca se da dupa un an Mai incearca alte formule. Daca citesti ce contine laptele praf, ai sa vezi ca are o gramada de substante nutritive de care are nevoie copilul. Dar iti spun ca asta este doar parerea mea. Tu sa faci cum iti spune medicul sau daca nu-ti mai convine pediatrul, te duci la altul. E nasol sentimentul ca nu-i mai poti da lapte puiului tau... apar mustrarile de constiinta ... ceva de genul : daca as fi insistat mai mult poate poate... dar incearca sa treci peste si vei vedea ca totul va fi bine pt. amandoua. Va pup!
souvenir1976, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1356 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 839 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat