Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

9 months to go!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #681 (permalink)  
Vechi 12 mar 2012, 23:35:35
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Stefania, se grabeste bebe sa vina? Foarte bine, va veni odata cu primavara!
Vei naste natural?

Lisha, alte tipuri de lapte praf ati incercat? Sa-i dai lapticul tau pana la ultima picatura, e foarte valoros! Oricum, va fi bine si fara alaptat, sunt enorm de multe cazuri in care copiii n-au fost alaptati nici macar o zi.
__________________
Răspuns cu citat
  #682 (permalink)  
Vechi 13 mar 2012, 08:43:37
souvenir1976's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 apr 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Montignac
Date: 154cm, 56.5kg
Mesaje: 40
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de lisha Vezi mesajul
eu tot rau stau cu lapticul tot mai rau

de ieri nu am mai pus bebica deloc la san...am primit o sticla speciala pt noi nascuti din germania ieri dimineata si o accepta cat de cat...nu am mai pous-o la san ca nu se satura si ea nu vrea sa stea decat cu nasul in titi...din fetita mea cuminte sa facut putin rauta....numai cu nasul in titi vrea sa stea si nu are ce trage...tr sa o dezvat cunva de asta ca nu pot merge nici la baie, de mancat mananc pe apucate si pe langa asta sunt franta....lapticul de la mine il storc pana la ultima picatura si il dau la sticla...e ff putin pe 12 ore abea am strans 100 ml din ambi sani

credeam ca din ce o tin mai mult la san vine lapte mai mult...in mod normal asa af fi trebuit sa se intmple...dar nu s-a intmplat si pe langa asta si-a facut un obicei sa stea tot acolo si cand doarme...ori eu nu pot sta tot cu ea in brate non stop ca dorm in picioare la cat de obosita sunt
si pe langa asta ea tot flamanda e..macar de s-ar satura ar merita efortul

ofof....ne-om decurca noi cunva

am intrebat medicul in legatura cu alt fel de lapte...de capra mi-a spus ca numai de la 2 ani pot sa-i dau...mi-a dat dezlegare sa incerc cu de vacuta dar numai cand mai creste...mai asteptam putin...

stefania si iki mai aveti putin......eu va doresc nasteri cat mai usoare
Lisha... sa-ti povestesc cate ceva din experienta mea. La primul bebel am avut mult lapte ... sanii mei ii intreceau pe cei ai Nicoletei Luciu Dar mamelonul nu era iesit in afara... asa ca eu si Tudor ne-am chinuit vreo luna (ne-am chinuit inclusiv cu mamelon fals)... Ma mulgeam cu o pompa electrica. La un moment dat, de la o cantitate de 150 ml la un muls, am scazut la 70 ml, de pe o zi pe alta. M-am speriat si am inceput sa beau ceai pt. stimularea lactatiei... degeaba... dupa 2 saptamani am mai avut in jur de 5 ml din ambii sani... si apoi deloc... Asa ca... am trecut pe lapte praf. Am avut noroc ca Tudor a acceptat laptele praf Nan din prima. Parerea mea e ca daca nu mai ai lapte, sa nu-i dai lapte de vaca sau capra... chiar si combinat cu ceai. Toti pediatrii cu care am vorbit mi-au spus ca laptele de vaca se da dupa un an Mai incearca alte formule. Daca citesti ce contine laptele praf, ai sa vezi ca are o gramada de substante nutritive de care are nevoie copilul. Dar iti spun ca asta este doar parerea mea. Tu sa faci cum iti spune medicul sau daca nu-ti mai convine pediatrul, te duci la altul. E nasol sentimentul ca nu-i mai poti da lapte puiului tau... apar mustrarile de constiinta ... ceva de genul : daca as fi insistat mai mult poate poate... dar incearca sa treci peste si vei vedea ca totul va fi bine pt. amandoua. Va pup!
souvenir1976, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1356 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 839 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #683 (permalink)  
Vechi 13 mar 2012, 08:51:03
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Buna dimineata!
Ce fac mamicile si viitoarele mamici?
Eu privesc cu drag burtica, in fiecare zi creste si printesa mica danseaza cu drag. Ieri am simtit-o mai mult spre seara si ma ingrijoram, i-am si spus sotului ca mi-e dor de ea sa miste n-am simtit sentiment mai frumos decat dorul de copilasul meu.
__________________
Răspuns cu citat
  #684 (permalink)  
Vechi 13 mar 2012, 09:28:10
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul
Stefania, se grabeste bebe sa vina? Foarte bine, va veni odata cu primavara!
Vei naste natural?

Lisha, alte tipuri de lapte praf ati incercat? Sa-i dai lapticul tau pana la ultima picatura, e foarte valoros! Oricum, va fi bine si fara alaptat, sunt enorm de multe cazuri in care copiii n-au fost alaptati nici macar o zi.
Da,

Bebe al meu se grabeste sa vina. Cred ca s-a plictisit si vrea sa fim fata in fata.

Eu il astept cu drag!

Pupici!
Răspuns cu citat
  #685 (permalink)  
Vechi 13 mar 2012, 11:13:51
rainbow83's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: wuppertal, Germania
Vârsta: 41
Date: 168cm, 70kg
Mesaje: 642
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 8 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul
Stefania, se grabeste bebe sa vina? Foarte bine, va veni odata cu primavara!
Vei naste natural?

Lisha, alte tipuri de lapte praf ati incercat? Sa-i dai lapticul tau pana la ultima picatura, e foarte valoros! Oricum, va fi bine si fara alaptat, sunt enorm de multe cazuri in care copiii n-au fost alaptati nici macar o zi.
noi suntem unul din cazuri si am crescut mari, frumosi si sanatosi cu formula. ne-am chinuit un pic pana am gasit-o pe cea potrivita, dar totul a fost ok. abia acum am inceput sa-i dau lapte de vaca din comert si maine implineste un an si 5 luni

'neata, fetele! nici nu v-am salutat

stefania, eu cred ca bebe nu se grabeste, daca acum ai 37 de saptamani si nasti in maximum 12 zile, pai o sa ai aproape 39 de saptamani si e ok. cat despre miopie, la fel stiam si eu, cu dioptrii mai mari de -2 se face cezariana. si eu port ochelari, dar am astigmatism, adica cilindru. in aprilie merg si eu la control sa vad cum mai stau si sa vad daca cumva s-au inventat lentile de contact si pt astigmatism. sotul meu are miopie severa, acum are -8.5 la ambii ochi, dar a avut si -13 in copilarie. el poarta lentile day&night de ani de zile si se simte excelent. eu oricum voi naste prin cezariana pt ca mai am una.

lisha, vb cu pediatrul despre laptele praf humana sau aptamil. cica astea ar fi mai apropiate de laptele matern, asa am citit eu atunci cand ma chinuiam cu Lucas, el pana la urma a acceptat milumil si i-a mers ft bine. stiu ca laptele de la san e cel mai bun, dar nu trebuie sa facem o tragedie daca el lipseste. eu stiu cum e sa vrei sa alaptezi si sa nu poti, dar stresul asta mai rau va face la amandoi. mie imi sarisera toti in cap ca nu il tin suficient la san, ca nu vreau sa-l alaptez, ca e mic si nu are putere, ca o sa fac mastita si cand au vazut ca nici dupa masaje profesioniste nu a curs decat 10 ml de lapte m-au lasat toti in pace si nici mastita n-am facut, nici lapte nu a curs deloc. deci Lucas este un copil alimentat exclusiv artificial si este sanatos tun, desi a fost prematur. nu a fost bolnav niciodata si sper sa nu fie nici de acum incolo

fetelor, ce sentiment frumos ma incearca atunci cand va citesc cum pregatiti camera micutilor si hainute si tot. eu nu am apucat, am nascut pe nepregatite, chiar in ziua cand s-a nascut Lucas aveam programat sa merg sa cumpar patut, dar nu am mai ajuns pt ca la 00.30 pe 14 oct 2010 s-a nascut puiutul meu. cand am ajuns cu el de la maternitate deja avea coltisorul lui pregatit, camera lui inca nu era gata atunci. ne trebuia parchet si dressingul lui nu era inca facut. pur si simplu nu am mai avut bani pt toate. stiti si voi cat costa o sarcina si o nastere la privat in romania. plus tratamentul pe care il fac este ft scump. acum, aici totul este gratuit, mai putin triplu test pe care il fac luni si costa 50€. dar asta e nimic pe langa 250 lei fiecare ecografie, cateodata si 2 pe luna, 500 de lei numai injectiile pe luna plus vitaminele care le luam atunci nu se gaseau in romania si multe altele. astea in 2010

iar m-am intins
rainbow83, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1907 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1390 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 874 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #686 (permalink)  
Vechi 13 mar 2012, 22:35:45
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de rainbow83 Vezi mesajul
noi suntem unul din cazuri si am crescut mari, frumosi si sanatosi cu formula. ne-am chinuit un pic pana am gasit-o pe cea potrivita, dar totul a fost ok. abia acum am inceput sa-i dau lapte de vaca din comert si maine implineste un an si 5 luni

'neata, fetele! nici nu v-am salutat

stefania, eu cred ca bebe nu se grabeste, daca acum ai 37 de saptamani si nasti in maximum 12 zile, pai o sa ai aproape 39 de saptamani si e ok. cat despre miopie, la fel stiam si eu, cu dioptrii mai mari de -2 se face cezariana. si eu port ochelari, dar am astigmatism, adica cilindru. in aprilie merg si eu la control sa vad cum mai stau si sa vad daca cumva s-au inventat lentile de contact si pt astigmatism. sotul meu are miopie severa, acum are -8.5 la ambii ochi, dar a avut si -13 in copilarie. el poarta lentile day&night de ani de zile si se simte excelent. eu oricum voi naste prin cezariana pt ca mai am una.

lisha, vb cu pediatrul despre laptele praf humana sau aptamil. cica astea ar fi mai apropiate de laptele matern, asa am citit eu atunci cand ma chinuiam cu Lucas, el pana la urma a acceptat milumil si i-a mers ft bine. stiu ca laptele de la san e cel mai bun, dar nu trebuie sa facem o tragedie daca el lipseste. eu stiu cum e sa vrei sa alaptezi si sa nu poti, dar stresul asta mai rau va face la amandoi. mie imi sarisera toti in cap ca nu il tin suficient la san, ca nu vreau sa-l alaptez, ca e mic si nu are putere, ca o sa fac mastita si cand au vazut ca nici dupa masaje profesioniste nu a curs decat 10 ml de lapte m-au lasat toti in pace si nici mastita n-am facut, nici lapte nu a curs deloc. deci Lucas este un copil alimentat exclusiv artificial si este sanatos tun, desi a fost prematur. nu a fost bolnav niciodata si sper sa nu fie nici de acum incolo

fetelor, ce sentiment frumos ma incearca atunci cand va citesc cum pregatiti camera micutilor si hainute si tot. eu nu am apucat, am nascut pe nepregatite, chiar in ziua cand s-a nascut Lucas aveam programat sa merg sa cumpar patut, dar nu am mai ajuns pt ca la 00.30 pe 14 oct 2010 s-a nascut puiutul meu. cand am ajuns cu el de la maternitate deja avea coltisorul lui pregatit, camera lui inca nu era gata atunci. ne trebuia parchet si dressingul lui nu era inca facut. pur si simplu nu am mai avut bani pt toate. stiti si voi cat costa o sarcina si o nastere la privat in romania. plus tratamentul pe care il fac este ft scump. acum, aici totul este gratuit, mai putin triplu test pe care il fac luni si costa 50€. dar asta e nimic pe langa 250 lei fiecare ecografie, cateodata si 2 pe luna, 500 de lei numai injectiile pe luna plus vitaminele care le luam atunci nu se gaseau in romania si multe altele. astea in 2010

iar m-am intins

Rainbow,

Eu zic ca se grabeste bebe deoarece el conform calculelor de la inceputul sarcinii ar fi trebuit sa se nasca pe 15 aprilie, dar intre timp s-a dezvoltat ceva mai repede si a ajus sa fie in avans cu 2 saptamani fata de cum era calculat dupa calendar si dupa masuratorile efectuate la primele ecografii.
Acum ar fi trebuit sa aiba dimensiunile unui copil de 35 de saptamani, dar domnul meu s-a gandit ca e prea mult pentru el inca 14 zile si a "furat"startul ajungad acum la 37 de saptamani.
De aceea ziceam ca e putin grabit.

Am fost azi la un contrl de rutina la un cabinet oftalmologic si mi-au spus ca nu mi s-ar fi marit dioptriile, dar ca sunt totusi la limita.
Saptaman viitoare mai merg la un alt control sa cer si o alta parere, deoarece cel de azi nu m-a incantat pe deplin.
Si eu am ochelari pe cilindru, deci cam aceeasi poveste este si la mine (astigmatism).
Maine merg la analize inainte de nastere.

Va povestesc maine ce am mai aflat!

O seara buna tuturor!

Stef
Răspuns cu citat
  #687 (permalink)  
Vechi 14 mar 2012, 08:45:09
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de rainbow83 Vezi mesajul
noi suntem unul din cazuri si am crescut mari, frumosi si sanatosi cu formula. ne-am chinuit un pic pana am gasit-o pe cea potrivita, dar totul a fost ok. abia acum am inceput sa-i dau lapte de vaca din comert si maine implineste un an si 5 luni

'neata, fetele! nici nu v-am salutat

stefania, eu cred ca bebe nu se grabeste, daca acum ai 37 de saptamani si nasti in maximum 12 zile, pai o sa ai aproape 39 de saptamani si e ok. cat despre miopie, la fel stiam si eu, cu dioptrii mai mari de -2 se face cezariana. si eu port ochelari, dar am astigmatism, adica cilindru. in aprilie merg si eu la control sa vad cum mai stau si sa vad daca cumva s-au inventat lentile de contact si pt astigmatism. sotul meu are miopie severa, acum are -8.5 la ambii ochi, dar a avut si -13 in copilarie. el poarta lentile day&night de ani de zile si se simte excelent. eu oricum voi naste prin cezariana pt ca mai am una.

lisha, vb cu pediatrul despre laptele praf humana sau aptamil. cica astea ar fi mai apropiate de laptele matern, asa am citit eu atunci cand ma chinuiam cu Lucas, el pana la urma a acceptat milumil si i-a mers ft bine. stiu ca laptele de la san e cel mai bun, dar nu trebuie sa facem o tragedie daca el lipseste. eu stiu cum e sa vrei sa alaptezi si sa nu poti, dar stresul asta mai rau va face la amandoi. mie imi sarisera toti in cap ca nu il tin suficient la san, ca nu vreau sa-l alaptez, ca e mic si nu are putere, ca o sa fac mastita si cand au vazut ca nici dupa masaje profesioniste nu a curs decat 10 ml de lapte m-au lasat toti in pace si nici mastita n-am facut, nici lapte nu a curs deloc. deci Lucas este un copil alimentat exclusiv artificial si este sanatos tun, desi a fost prematur. nu a fost bolnav niciodata si sper sa nu fie nici de acum incolo

fetelor, ce sentiment frumos ma incearca atunci cand va citesc cum pregatiti camera micutilor si hainute si tot. eu nu am apucat, am nascut pe nepregatite, chiar in ziua cand s-a nascut Lucas aveam programat sa merg sa cumpar patut, dar nu am mai ajuns pt ca la 00.30 pe 14 oct 2010 s-a nascut puiutul meu. cand am ajuns cu el de la maternitate deja avea coltisorul lui pregatit, camera lui inca nu era gata atunci. ne trebuia parchet si dressingul lui nu era inca facut. pur si simplu nu am mai avut bani pt toate. stiti si voi cat costa o sarcina si o nastere la privat in romania. plus tratamentul pe care il fac este ft scump. acum, aici totul este gratuit, mai putin triplu test pe care il fac luni si costa 50€. dar asta e nimic pe langa 250 lei fiecare ecografie, cateodata si 2 pe luna, 500 de lei numai injectiile pe luna plus vitaminele care le luam atunci nu se gaseau in romania si multe altele. astea in 2010

iar m-am intins
Sa fiti sanatosi in continuare, uite ca sunt multe cazuri fericite, Lisha!

Eu mi-as dori foarte mult sa alaptez cat mai mult posibil, sper sa se poata, dar daca n-o sa se poata, nu-i bai. Fac eu bani si de lapte praf, ca doar nu muncesc pe nasturi.

Asta e si grija mea cea mare, ca n-o sa am totul gata cand vine bebelusul... dar ne apucam noi din timp sa facem curatenie si cumparaturi, poate nu s-o grabi si domnisoara mea.
Citat:
Anterior postat de StefaniaXtr Vezi mesajul

Rainbow,

Eu zic ca se grabeste bebe deoarece el conform calculelor de la inceputul sarcinii ar fi trebuit sa se nasca pe 15 aprilie, dar intre timp s-a dezvoltat ceva mai repede si a ajus sa fie in avans cu 2 saptamani fata de cum era calculat dupa calendar si dupa masuratorile efectuate la primele ecografii.
Acum ar fi trebuit sa aiba dimensiunile unui copil de 35 de saptamani, dar domnul meu s-a gandit ca e prea mult pentru el inca 14 zile si a "furat"startul ajungad acum la 37 de saptamani.
De aceea ziceam ca e putin grabit.

Am fost azi la un contrl de rutina la un cabinet oftalmologic si mi-au spus ca nu mi s-ar fi marit dioptriile, dar ca sunt totusi la limita.
Saptaman viitoare mai merg la un alt control sa cer si o alta parere, deoarece cel de azi nu m-a incantat pe deplin.
Si eu am ochelari pe cilindru, deci cam aceeasi poveste este si la mine (astigmatism).
Maine merg la analize inainte de nastere.

Va povestesc maine ce am mai aflat!

O seara buna tuturor!

Stef
Ma gandeam si eu sa merg la un oftalmolog sa vad cum stau cu ochii, ca ma cam doare capul in ultimul timp... desi eu stiam ca in sarcina se amelioreaza ochii, nu se strica. Sper sa nu fie nimic.
Bine ca a crescut puiul mare, imi place mult cum se implica familia ta in pregatirea terenului pentru el!
__________________
Răspuns cu citat
  #688 (permalink)  
Vechi 14 mar 2012, 10:48:20
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul

Ma gandeam si eu sa merg la un oftalmolog sa vad cum stau cu ochii, ca ma cam doare capul in ultimul timp... desi eu stiam ca in sarcina se amelioreaza ochii, nu se strica. Sper sa nu fie nimic.
Bine ca a crescut puiul mare, imi place mult cum se implica familia ta in pregatirea terenului pentru el!


Da, ai mei ma ajuta mult deoarece este primul lor nepot.
Si eu stiam ca in sarcina nu se intampla mari schimbari la ochi, dar un control nu strica.
Am inteles ca dupa nastere s-ar putea sa mai apara ceva schimbari.
O sa vad eu dupa ce nasc ce se va intampla.

Pupici!
Răspuns cu citat
  #689 (permalink)  
Vechi 14 mar 2012, 11:05:19
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Si acum sa va povestesc cum a fost la control de dimineata.

Am ajuns pe la ora 7:00 la spital, mi-au facut bilet de internare ca sa imi poata face si analizele.

Mi-au recoltat probele pentru analize, doctorul a dorit sa-l mai masoare pe bebe si degeaba ca n-a vrut el sa mai stea la masurat, mai ales ca eram nemancata.

Mi-a spus medicul ca in 2 saptamani, adica pe 28 martie sa ma prezint cu bagajul facut pentru a ramane in spital, in cazul in care nu se declanseaza nasterea pana atunci.

Vineri dimineata merg sa imi iau rezultatele, iar acum merg sa imi achizitionez toate cele necesare pentru bagaj, in asa fel incat sa-l am complet si pregatit pentru orice moment.

Cand am ajuns acasa primul lucru pe care l-am facut a fost sa ma pun la masa deoarece imi era foarte foame. Am mancat un bol de cereale cu lapte.

Va urez o zi buna!

Eu fug in oras la plimbare!

Stef!
Răspuns cu citat
  #690 (permalink)  
Vechi 14 mar 2012, 11:30:39
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Am pus poze cu burtica cine vrea sa vada, e invitat sa ma ceara de prietena
__________________
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
9, calorii, dieta, go, insarcinata, months, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Let's say hellow to our new life - Jurnal Strawberry strawberry Arhiva jurnale slabit 22 13 sep 2012 19:11:29
A walk to remember (2002) iwhipmyhair Filme 11 31 aug 2011 17:05:57
Cinderella Pact sau Lying to Be Perfect goia Filme 8 29 nov 2010 17:52:45
Learning to love myself! [*pinguin*] Simonne Arhiva jurnale slabit 16 23 mai 2010 13:50:51
The show must go one! paris.hilton Arhiva jurnale slabit 6 06 nov 2009 15:03:48

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole