View Single Post
  #683 (permalink)  
Vechi 11 aug 2010, 20:40:31
Carolina's Avatar
Carolina Carolina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 11 iun 2010
Locaţie: Madrid, Spania
Vârsta: 50
Dieta: South Beach si Zumba
Date: 163cm, 77kg
Mesaje: 811
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IV

Asta-i mesaju' cu pricina L-am citit, am ras pe rupte da n-am apucat sa raspund c-au sunat ai mei

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
Caroooooooooooo unde spanac ai plecat??? Femeie..stai "acii"..adic' mai stai oleaca sa te simt mai bine..zau asa..imi dai asa cate putin ca banuiesc ca de-aia ma "aprinsei" dupa tine..ohoooooooo iar ma iau fetele in serios..de la tinerei..acum trec pe acelasi sex ..ioi.. e dragoste platonica cu caro sa stiti..mi s-a tras de la alegerea portocaliului..cand am sesizat ca si ea a ales la fel..mi-am zis.."she's the one!!!"..ok, ok..glumesc.. (doamne ce glume proaste am, huh???)

Dureros, cami, dureros daca glumesti!! Eu speram c-am gasit in sfarsit sufletu' pereche Si cu portocaliul, ai avut tu un feeling, aici sufletul pereche se numeste "media naranja" in traducere un fel de cealalta "jumatate de portocala " Ai tras la portocala mea, ce s-o mai dai pe ocolite Eu inca mai sper

deci, carolina mea..sa o luam incet, incet:

1. dorul de acasa...e firesc, e normal...trece pe masura ce mai stai acolo..Daca nu-ti place si nu-ti place da o fuga pana acasa.
Aha! Si-asa-mi trece zici? PS. Mi-e frica sa nu cad iar in mrejele cuiva ca-s bleaga cu majuscule plus ca n-am facut nimic ca sa pot defila mandra si puternica pe sub nasul lui
Pana atunci ne ai pe noi aici..si io te mai si iubesc pe deasupra..! I mean..c'moon!!
M-ai convins,raman!

2. batoanele: nu stiu unde e reteta magdutei scrisa de manuta ei, dar uite scrisa de manuta mea..(reteta fiind a magdutei!!)
Batoane Magda
-faina (integrala, secara sau orice alta faina conforma)
-tarate (aici fiecare pune cat doreste..eu puneam cat a zis Magda, adica aceleasi cantitati si de faina si de tarate-cantarite- dar am constatat ca imi fac rau cantitatile mari de tarate..deci pun mai putin)
-o lingurita de bicarbonat (iar de nu ai pui drojdie)
-1 cana de lapte degresat
-un pumn de caise uscate tocate
-un pumn de prune uscate tocate
-un borcan de gem conform

Lipita si-asta lang-a lui Emy mersic

Eu cand nu am avut gem am pus fructe direct: capsuni tocate marunt, blueberries, cirese. Le modelezi cu mana umezita, le mai dai prin niste cereale de secara, obaz (daca vrei) si gata..le coci.

Pot sa pun ovaz in loc de obaz ? Just kidding, love yah

3. am ras cu lacrimi si cu zgomote la faza "am fost cal intr-o alta viata". Mdaa..poti pune tarat ein salata dar nu mai pui UM!! Nu combina grasimile cu carbs!! sunt eu sigura ca bunicul le dadea cailor pe vremuri taratele fara ulei de masline. Parol!!!

D-aia bag UM acuma, sa recuperez ce nu le-a dat bunicul tau stramosilor mei

4. fa-ti limonada

ascultat sfatul, mai am juma de cana

5. in loc de biscuiti..daca tot era nevoie de ceva carbs..ar fi trebuit sa ai un baton magda si bagai batonul cu ceva gem sau sirop de agave,. Nu era chiar corect dupa-amiaza..dar heeyyy era conform si le dadeai si peste ochi la rusi..ca macar faceati remiza!!!!


Got it! Tare faza cu remiza

te pupicesc si sa vii inapoi sa-mi spui de ti-a trecut durterea aia de cap!!
Mi-a trecut,voi alinati durerilee drept c-am luat si-un paracetamol

ioiiii mamaaaaaaaaa ce limbarita am azi!!
Si eu am de obicei, numa ca la-nceput mi-s mai timida Cand o sa-mi dau drumu la gura,o sa va doriti sa mai dispar un pic