View Single Post
  #687 (permalink)  
Vechi 21 sep 2010, 07:33:16
cris17's Avatar
cris17 cris17 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 aug 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 49
Dieta: hipocalorica si sport
Date: 168cm, 71kg
Mesaje: 2.152
Aprecieri acordate: 46
Am fost apreciat(a) de 117 ori in 30 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Eh.., dragele "mamii"!

Asta e viata, scumpelor!

Lumea e cruda, egoista, dispretuitoare, nepasatoare...cei f. norocosi sunt sanatosi, isi gasesc perechea si/sau, au o/un prieten/a pe viata. .

In principal sanatatea e cea mai importanta, daca o ai, restul se rezolva Daca nu o ai lupti ca sa o recastigi, sau sa-ti prelungesti cat poti de mult viata, ca sa te bucuri de minunile ce ne inconjoara (cerul senin sau pregatit de o furtuna, un gangurit, un ras de bebelus, minunatele culori ce ni le ofera natura, muntii maiestuosi, un susur de apa curgatoare, mirosul imbatator al unei poienite inflorite, ..... )

Ideea e ca trebuie sa ne luptam incontinuu ptr ceea ce dorim si sa nu ne oprim niciodata din speranta de mai bine . Si sa fim un picut "narcisisti", ptr ca daca ne iubim si avem grija de noi, atunci totul v-a fi bine...candva

Nu stiu daca-s ce-a mai potrivita persoana sa va dea sfaturi, ptr ca experientele de viata m-au facut cam cinica in privinta relatiilor interumane, dar natura nu m-a inselat, parasit, ranit niciodata

Bucurati-va de fiecare clipa traita, de fiecare experienta, fie ea pozitiva/negativa care va imbogateste viata si va pregateste ptr experientele viitoare.

Din punctul meu de vedere:

Raiul e pe pamant!
__________________